Heateo Mõjuraport #3 võtab kokku Heateo 20 aastat

Värskelt trükist tulnud Heateo Mõjuraport #3 on juubelihõnguline, sest võtab kokku Heateo 20 tegutsemisaasta loo. Kaante vahele said olulisemad verstapostid alates Eesti esimese sotsiaalse ettevõtte loomisest (Uuskasutuskeskus), esimesest tõenduspõhisest programmist (Kiusamisvaba Kool), esimesest ühiskondlike algatuste inkubaatorist (NULA) kuni esimese strateegilise filantroopia fondini (Heateo Mõjufond) ja sealt esimese sügavalt haridusvaldkonna muutustesse panustava valdkondliku fondini (Heateo Haridusfond).

Heateo Sihtasutusel on olnud võimalus olla läbi aegade oluliste muutuste keskel ja nende loojaks. Raporti kokkupanek võttis aega pea 12 kuud ja nõudis raskete valikute tegemist, et mahutada kaante vahele kõige olulisem. Värskest raportist leiab nii algatuste edulood kui ka kokkuvõtte sellest, millega Heategu nende aastate jooksul heas mõttes hakkama on saanud. Näitena vaid mõned numbrid – 100 käivitatud ja/või kasvatatud algatust, üks inkubaator ja kaks filantroopiafondi, kuhu Eesti ettevõtjad on panustanud 4 miljonit eurot ning iga-aastaselt 1000+ tundi Heateo vabatahtlike ekspertide poolt.

Heateo toetusmudel tähendab pikaajalist koostööd algatusega, rahastust koos mitterahalise toega, mille fookuses on algatuse võimekuse kasvatamine. Ühtlasi tähendab see, et iga algatusega oleme töötanud koos mitu aastat. Väga hea meel on selle üle, et algatused, keda oleme toetanud Mõjufondist, on kasvanud nende aastatega enam kui 500% ehk 5 korda ning Haridusfond on oma sekkumistega jõudnud 80% koolide, 66% õpilaste ja 10% koolijuhtideni.

Algatused, toetajad ja vabatahtlikud moodustavad Heateo Sihtasutuse ümber hooliva ja toetava kogukonna inimestest, kes usuvad muutustesse ja on valmis neisse ka ise panustama. Mõjuraport on tänuavaldus teile kõigile. Aitäh ja head lugemist!

Jaga