Uuskasutuskeskus

17

kauplust üle Eesti

163 500

annetuskorda

4,9

miljonit eurot aastakäive

MTÜ Uuskasutuskeskuse (UKK) kutsusid 2004. aastal ellu Heateo Sihtasutus, Eestimaa Looduse Fond, SA Caritas, Rasmus Rask ja Priit Mikelsaar. Isemajandava sotsiaalse ettevõtte eesmärk on muuta uuskasutamine lihtsasti kättesaadavaks ja igapäevaseks kõikidele Eesti inimestele. Uuskasutuskeskuse soov on jõuda selleni, et kõik Eestis elavad inimesed peavad heas korras asjade uuskasutamist oma igapäevaasjade ostmisel ja kasutamisel loomulikuks.

Uuskasutuskeskuse tegevusmudel on üles ehitatud Eesti inimestelt ja ettevõtetelt annetuste kogumisele ning heas korras asjade uuele ringile suunamisele enda kauplustes ja koostööpartnerite abil. Asjade müügist saadud tulu katab Uuskasutuskeskuse ülalpidamiskulud ning jätkuva laienemise üle Eesti, et pakkuda järjest rohkematele inimestele võimalust nii annetada kui ka soetada teise ringi esemeid. Lisaks toetab keskus abivajajaid, näiteks paljulapselisi peresid, pagulasi, naiste varjupaiku, ka loomade varjupaiku. Keskus on koostööpartner teatritele, filmitegijatele, käsitöölistele, õpilasfirmadele jt. 

Mida rohkem Uuskasutuskeskus asju uuele ringile suunab, seda suurem on organisatsiooni panus ümbritsevasse keskkonda ja ühiskonda tervikuna. UKKi missioon on, et puhtad, terved ja korralikud asjad ei lõpetaks prügimäel, vaid jõuaksid uuesti ringlusesse.

Algatusest veel

Jaga