Soovitused vabatahtlikke kaasavatele organisatsioonidele

Loodusainete terviklahendusi arendav Praktikal tegi hiljuti mitu kuud koostööd kasutajakogemuse disaineri Britmarii Kroon-Kesaga. Palusime algatusel panna kirja mõned soovitused teistele organisatsioonidele, kes plaanivad vabatahtlikke kaasata.

  • Vabatahtlike kaasamisest on kõige enam kasu siis, kui organisatsioon mõtleb hästi läbi teemad ja konkreetsed tööülesanded, mille lahendamisel nad tuge vajavad.
  • Alguses tasub võtta aega näost näkku kohtumiseks ning tiimitunde tekitamiseks, nii on lihtsam üksteist mõista ja koostööd teha*.
  • Hea oleks, kui vabatahtlikul on üks konkreetne kontaktisik, kes temaga tegeleb – nii on kindel, et vastutus ei haju ning infovahetus on sujuv.
  • Kasulik on jagada suured protsessid väikesteks osadeks, mida saab kiirelt lahendada – nii saab koguda jooksvat tagasisidet ning kogeda palju väikeseid eduelamusi.

* Heateo kogukonnajuht Avely Pütsep lisab, et näost-näkku kohtumine on koostöö alustamiseks ideaalne variant, kuid edukalt on võimalik toimetada ka üksnes veebi vahendusel.

Jaga