Mis on sinu Heateo lugu?

“Kui start-up sektor kutsub ennast #estonianmafia sõnapaariga, siis Heateo ümber oleme loonud väga tugeva #impactmafia”, kirjutab Heateo tegevjuht Pirkko Valge sünnipäeva-hõngulises juhtkirjas.

Heategu tähistab sellel aastal oma 20. sünnipäeva. Alustasime tähistamist juba mai keskel ürituste seeriaga Heateo jutud, mille esimene külaline oli Diana Paakspuu, kes on viimased 3+ aastat juhtinud Uuskasutuskeskust. Mai lõpus tähistasime 20. sünnipäeva pidulikumalt ja juunis jätkame kogukonna-kohtumisi Heateo juttude teise üritusega, kus räägime Heateo pikaajalise kogukonnaliikme Külli Lilleoruga.

Kui Diana on olnud Heateo lähemas ringis viimastel aastatel, siis Külli on olnud Heateoga julgelt üle 15 aasta. Heateo ümber ongi nii neid, kes on panustanud kuid, kui ka neid, kes on meiega olnud pea kogu teekonna. Ja arvestades seda, et igal aastal panustab meie ja algatuste tegemistesse pea sada vabatahtlikku, siis neid jutte ja lugusid, mis aja jooksul kogunenud, on sadu kui mitte tuhandeid. Oma lugu Heateoga on nii neil, kes on olnud meile lähedal kui ka neil, kes on olnud kaugemal.

Kui start-up sektor kutsub ennast #estonianmafia märksõnaga, siis Heateo ümber oleme loonud väga tugeva #impactmafia. Isegi kui Heateo juurest minnakse, siis tullakse siia jälle tagasi – Heateo töötajast saab Heateo koostööpartner-algatus-vabatahtlik, vabatahtlikust saab töötaja-mentor-algatuse vedaja. Nii on Dianast saanud tänaseks Kiusamisvaba Kooli nõukogu liige ja Külli on olnud kõikvõimalikes rollides pea kõikide algatuste juures (kui veidi liialdada). Meil on toetajaid, kes on olnud meiega üle 10 aasta, alustades Doug Millerist ja Jaan Puusaagist kuni Fontese ja Swedbankini. Meie lähedal on legendaarseid käivitajaid nagu Artur Taevere, Teibi Torm ja Triin Noorkõiv ja meie juures on uusi nägusid algatustest Edumus, Praktikal ja Kõnnime koos.

Oleme tänulikud igale inimesele, kes on käima lükanud positiivseid muutusi ja andnud hoogu neile, kes seda rasket tööd teevad. Mõnes mõttes moodustavad Heategu ja inimesed meie ümber omamoodi headuse, hoolimise ja julguse oaasi. Panustame “mõju keskkontoris” igapäevaselt sellesse, et Heategu 3.0 kannaks meid veel suuremalt ja julgemalt edasi. Aitäh ja suur kummardus teie kõigi ees, kes te olete ja seda tulevikku koos meiega loote!

Pirkko Valge
Heateo tegevjuht

Jaga