Uued tuuled Heateos

Heateo tiim on täienenud nelja uue liikmega. Saa tuttavaks – Ann, Eva, Karin ja Silvia!

Karin Kruup, arendusprojektide juht

Karin on omandanud Tartu Ülikoolis majandusteaduse bakalaureusekraadi ja Tallinna Tehnikaülikoolis Tehnoloogia valitsemise ja kestliku arengu magistrikraadi. Tal on kogemusi kõigist kolmest sektorist töötades nii tehnoloogia startuppidega, vabaühendustes kui ülikoolis teadusprojekti koordinaatorina. Karini suurimaks huviks on sotsiaal-ökoloogiline säilenõtkus. Karini üks hiljutisemaid saavutusi on Kopli 93 kogukonnakeskuse algatamine, kus avati Tallinna esimene kogukondlik parandustöökoda ja esimene kogukondlik linnamesila. Heateos tõmbas ta käima NULA ühiskondlike algatuste inkubaatori 9. hooaja

Milline on su kõige suuremat naudingut pakkuv pahe?
Elektriliste tõukeratastega sõitmine. Ma tean, et minu puhul kehtib üsna klassikaline Jevonsi paradoks. Nimelt ma sõidan peamiselt nüüd tõuksiga sinna, kuhu ma varem kõndisin või läksin bussiga. Minu ökoloogiline jalajälg pigem kasvas.

Milline on su jaoks ideaalne suvepäev?
Minu ideaalne suvepäev on olla maal looduse keskel. Ma pean sõitma rattaga, käima ujumas ja saunas.

Kes su eeskujud on?
Kõik need inimesed, kes oskavad endale ise toitu kasvatada ja looduses ellu jääda. Minu elukaaslase vanavanemad on täielikud iidolid selles võtmes.

Milline lapsepõlvest pärit unistus sinuga tänaseni kaasas käib?
Unistan endale koju hobuseid ja unistan, et ühel päeval ma loon ise või olen osaks dokumentaalfilmist.


Aino-Silvia Tali, Mõjufondi algatuste arengupartner

Silvia on 10 aastat tegutsenud IT-sektoris – nii kiirelt kasvavates idufirmades Fortumo (nüüd Boku) ja Testlio kui ühes Eesti suuremas tarkvaraettevõttes Helmes. Eelkõige on ta fookuses olnud meeskondade ja juhtide jätkusuutlik areng – kuidas arendada ettevõtteid nii, et töö saaks edukalt tehtud ja töötajad oleksid samas inspireeritud, võimestatud ja hoitud, pikaajaliselt. Silvia on ka mentor (nii startup-inkubaatorites kui pikaaegne Eesti Mentorite Koja liige), juhtimiscoach ja terviseteemade entusiast.

Millisesse heategevuslikku algatusse oled ise panustanud?
Olen olnud Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi vabatahtlik. Olen püsiannetaja mitmes südamelähedases organisatsioonis ja jõulukinkide ostmise asemel on kaval nipp teha annetusi “Ma armastan aidata” keskkonnas.

Milline on su viimatine muusikaavastus?
Hea sõbra soovitusel avastasin hiljuti poola helilooja, pianisti ja laulja Hania Rani – lummavalt ilus.

Kes su eeskujud on?
Suurte südametega soojad, muhedad, hoolivad inimesed. Inimesed, kes on üleni nemad ise, oma unistuste, kiiksude, rõõmude ja hirmudega. Inimesed, kes julgevad mõelda suurelt ja nihutada piire. Inimesed, kes valivad positiivsuse ka siis, kui nii palju lihtsam oleks olla küüniline. Inimesed, kelle silmad säravad ja kelle energia nakatab. Inimesed, kes järjepidevalt panustavad sellesse, et maailm oleks parem ja ilusam koht.

Milline on su kõige suuremat naudingut pakkuv pahe?
Vanaema tehtud pannkoogid maasikatoormoosiga.


Ann Leppiman, koolijuhtimise valdkonna juht

Ann on töötanud haridussektoris ligi 18 aastat ning tulenevalt minu hariduslikust taustast liikunud eri tasandite lõikes. Teekonna sisse on jäänud nii koolitusspetsialisti (Eesti Post), koolitusjuhi ning kõrgkoolididaktika arendaja (Tallinna Ülikool, avatud ülikool/ Innove SA), haridusmisnitri nõuniku (Haridus- ja teadusministeerium), õppejuhi (Emili Kool) ning nüüd koolijuhtimise valdkonnajuhi roll (Heateo Sihtasutus, Haridusfond). Lisaks on ta külalisõppejõud Tallinna Ülikoolis, kus loob õpikeskkondi nii tulevastele andragoogidele kui kutseõpetajatele. Anni tööelu oluline taipanime on inimsuhete ja võrgustikutöö olulisus, sest valdkondlikke teadmisi saab igal hetkel juurde õppida aga inimlikkus on põhiväärtus, mis liigub (või ei liigu) meiega kaasa.

Kes su eeskujud on?
Kuna mu väike tütreke armastab väga raamatuid ja üks lemmikutest on Muumitrollid, siis minu suurimaks eeskujuks on Nuuskmõmmiku tegelane. Ma imetlen seda rahu, meelekindlust ja maalähedust, mis laseb tal olla täpselt see, kes ta on, ilma mingit valehäbi tundmata.

Milline lapsepõlvest pärit unistus sinuga tänaseni kaasas käib?
Kui ma väike laps olin, siis ma soovisin kahte asja – saada baleriiniks ja/või arstiks. 32 aastaselt läksingi balletti õppima (hobi korras), seega üks unistustest täitus aga teist ma ei ole siiamaani veel maha matnud.

Milline on su viimatine muusikaavastus?
Mu viimane muusikaavastus on J.S Bachi kantaat “Wachet auf, ruft uns die Stimme, BWV 140”. Ma ei saa siiamaani aru, kuidas on võimalik, et üks inimene suudab midagi nii ilusat ja sügavat luua…

Mida sa Heateos töötades avastanud oled?
Heateos töötades olen avastanud kui palju võimalusi loob usaldus ja kui mõnus on töötada oma ala professionaalidega.


Eva Poll, projektijuht

Eva on alati väga uudishimulik olnud ja see viis ta pärast keskkooli lõppu vabatahtlikku teenistusse Ungaris. Seal töötas ta aasta otsa kohalikus lasteaias ja noortekeskuses, kust sai terve sületäie uusi kogemusi, mälestusi ja õppis isegi ungari keele A2-tasemeni ära! Eval on lõpusirgel õpingud Tartu Ülikoolis ajakirjanduse ja kommunikatsiooni erialal ning õige pisut enne Heateo tiimiga liitumist saabus ta Hollandist, kus läbis vahetusüliõpilasena “Creative Business” mooduli Utrechti ülikoolis.
Sel hooajal juhib Eva koos Kariniga NULA inkubaatorit, kus tema roll on hoida 9. lennu üliägedat kogukonda ja korraldada inkubatsiooniüritusi. Lisaks tegeleb Eva “Ma armastan aidata” annetuskeskkonna sotsiaalmeediaga.

Millist raamatut sa oled rohkem kui kaks korda lugenud?
Alex Michaelides’i psühholoogilist thrillerit “Silent Patient” – salapärane, ootamatu ja superpõnev raamat! See raamat on ka põhjuseks, miks armusin lugemisse! Hoiatus: seda raamatut kätte võttes on seda pea võimatu käest panna!

Milline on su jaoks ideaalne suvepäev?
Minu ideaalne suvepäev koosneb kolmest komponendist: perekond, koduaias grillitud mustika-grillribid ja tomati-hapukooresalat. Kui need 3 komponenti on olemas, ei heiduta ka kõle ja märg suveilm!

Milline lapsepõlvest pärit unistus sinuga tänaseni kaasas käib?
Olen lapsepõlvest saati unistanud päris omaenda maakodust, millel oleks suur terrass, kuhu saaksin kõik armsad sõbrad kokku kutsuda. Suureks boonuseks oleks, kui selline maakodu asuks Käsmus – seal on kõige hubasem vibe!

Milline on su kõige suuremat naudingut pakkuv pahe?
(Liiga) pikkade häälsõnumite saatmine sõpradele. “Jälle Eva solo-podcasti episood tuli välja” on minu isiklik lemmikreaktsioon sellistele sõnumitele (jah, see häälsõnum oli üle 25 minuti pikkune). Vabandust, sõbrad!

Jaga