Suvekuulamine: NULA podcast “Kas viga näed laita?”

Kevadise NULA-kampaania osana valmis Heateo tiimil kaheksaosaline podcasti-sari “Kas viga näed laita?”. Idee autoriks, saadete produtsendiks ja vestluste juhiks meie oma Karin Kruup. Saatesari sai põnev ja kutsus mitmesugustel teemadel kaasa mõtlema. Kui sa ei ole veel jõudnud, soovitame neid episoode kindlasti kuulata, sest ükski käsitletud teema ei aegu niipea.

Episoodid:

Avaepisoodis arutasime president Kersti Kaljulaidiga, mis on ühiskondlik lõhestumine ja kuidas lõhestunud ühiskonda uuesti terveks teha.

#01 NULA x Kersti Kaljulaid: Kuidas lõhestunud ühiskonda uuesti terveks ravida?
President Kersti Kaljulaid ja Karin Kruup

Õpetaja ja investori Kristi Saarega rääkisime majanduslikust toimetulekust, eneseteostusest, raha- ja suhtetarkusest, laste saamisest ning isegi kliimakriisist.

#02 NULA x Kristi Saare: Millal saab lõpuks elama hakata?
Kristi Saare ja Karin Kruup

Hariduspsühholoog Grete Arroga rääkisime koolist, õnnelikust õppimisest ja iseenda parima potentsiaali realiseerimisest.

#03 NULA x Grete Arro: Millises koolis on hea nii lapsel kui ka õpetajal?
Grete Arro ja Karin Kruup

Vanemlusekspert Sigrid Petofferiga rääkisime vanemliku hooleta lastest, lapsendaja- ja hooldusperedest kuni vägivaldsete isade mustrite murdmiseni. Püüdsime leida ka vastust küsimusele, kuidas olla hea lapsevanem.

#04 NULA x Sigrid Petoffer: kuidas olla hea lapsevanem?
Sigrid Petoffer ja Karin Kruup

Viiendas saates oli külas kogukondade uurija ja Tartu Ülikooli teadur dr Dagmar Narusson, kes kinnitas, et me vajame praegu ja tulevikus kogukondi, et ühiskond saaks erinevate väljakutsete ja kriisidega paremini hakkama.

#05 NULA x Dagmar Narusson: kas Eesti inimesed on valmis kogukonnas elama?
Dagmar Narusson ja Karin Kruup

Tasaarengu ekspert Maiko Mathiesen rääkis NULA podcasti kuuendas saates muuhulgas sellest, et rohepöörde suur puudus on majanduskasvu eeldamine, töönädal tuleks muuta neljapäevaseks ning et kõigile inimestele võiks olla tagatud baasvajadused.

#06 NULA x Maiko Mathiesen: miks rohepööre keskkonnakriisi ei lahenda?
Maiko Mathiesen ja Karin Kruup

Narkoennetuse ekspert Aljona Kurbatova tõi sõltuvuseteemalises podcastis välja, et ühiskond on narkootikumide tarvitamisest rääkides kaldunud äärmustesse ja kui inimene ennast äärmustes ära ei tunne, siis ei võta ta omaks ka probleeme.

#07 NULA x Aljona Kurbatova: Nendest narkootikumidest me teame küll midagi
Aljona Kurbatova ja Karin Kruup

NULA podcastisarja külaliste rivile pani punkti kommunikatsiooniteaduste õppejõud Kaspar Kruup, kes tõi välja, et elu saaks olla nii palju kergem ja parem, kui me õpetaks inimestele, kuidas mõelda oma mõtlemisest ja kuidas oma mõtlemist ise reguleerida. Tervislikke mõtlemisharjumusi on kasulik arendama hakata võimalikult vara, rääkis ta saates.

Kas viga näed laita?
Õde-venda Kaspar ja Karin Kruup

Podcasti-sari “Kas viga näed laita?” oli üks osa NULA inkubaatori kevadisest ideede kogumise kampaaniast, mille tulemusel jõudis tänavusele konkursile rekordarv uute ühiskondlike algatuste ideid. 102 esitatud idee seast valisid hindajad inkubaatorisse esialgu 10 meeskonda, kellele kutsuti hiljem lisaks veel üks tiim. NULA üheksandasse lendu kuuluvad Lähisuhtevägivalla ennetuse kompetentsikeskus tööandjatele, MTÜ Sa Suudad, Vajalik, Leinas koos, Emad tagasi tööle!, TaaraBox, Emba, Ööhaldjad, rakendus “Vanemlus”, lastehoiuga avatud kontor ja Refarm.

Jaga