2022 – suurte raputuste ja väikeste võitude aasta

“Alustasime aastat suure hooga, aga korraks jäi kõik seisma. Nii meie kui ka mitmed algatused võtsid hoogu maha ja mängisid plaane ümber,” kirjutab Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge aasta viimase uudiskirja juhtkirjas.


See aasta tabas meid ootamatult ja raputas maailma, kus igapäevaselt toimetame. Ukraina sõja valguses sündisid uued kangelased, uued algatused, uued annetajad ja aktiveerusid senised. Ukraina toetuste tuules lüüakse sellel aastal heategevusmaailmas rekordeid. Näiteks “Ma armastan aidata” annetuskeskkonnas kasvas annetamine aastaga 40% ja suure tõenäosusega näeme sarnast kasvu ka mujal.


Heateo aasta on olnud muutlik. Alustasime aastat suure hooga. Plaanisime aasta esimestesse kuudesse NULA inkubaatori kampaania ja Haridusfondi teise perioodi väljahõikamise, aga korraks jäi kõik seisma. Nägime, kui keeruline oli meediaväljaannetel tegeleda millegi muu kui Ukraina kriisiga. Nii meie kui ka mitmed algatused võtsid hoogu maha ja mängisid plaane ümber.


Aasta lõpus on hea meel sellest, et me ei andnud alla. Vaimne tervis, vanemlikud oskused, hariduse kvaliteet on jätkuvalt olulised teemad, mille eest seista. Hea meel on lugeda meie algatuste aastakokkuvõtetest, kui hakkajad nad on olnud – Lapse Heaolu Arengukeskus laienes kahte uude omavalitsusse ja Perepesasid külastati enam kui 6000 korda. Peaasjade tiim toetas aasta jooksul erinevate sekkumistega pea tuhandet noort ja valmistas ette uue sekkumise, millega jõuda järgmise tuhandeni. Asendusõpetajate platvorm tegi rekordeid ja asendas aasta jooksul enam kui 15 000 koolitundi. Heateo osalusel käivitatud koolijuhtide programmid jätkasid hooga. Haridusfond reageeris kiiresti ja toetas sõja eest siia jõudnud ukraina laste haridustee jätkumist.


Saime jagada oma kogemusi EVPA (European Venture Philanthropy Association) aastakonverentsil koos suurte filatroopiamajade ja mõjuinvesteeringu-fondidega. Heateo tiim täienes aasta jooksul ja meie juurde tulid uued ägedad vabatahtlikud, kes andsid olulise panuse algatuste edusse. Tänu hoolivate inimeste panusele saime läbi Mõjufondi ja Haridusfondi aastaga algatustesse panustada enam kui pool miljonit eurot. Praegusel äreval ajal, kus üks kriis ei lõppe, vaid asendub järgmisega, on just meie kogukond põhjus, miks rõõmu tunda ja mille üle tänulik olla. Heateo tiim läheb elevusega väiksele talvepuhkusele. Uuel aastal saab Heategu juba 20 aastaseks ja loodame seda koos teiega tähistada! Aitäh teile, et olete meiega!

Pirkko Valge

Heateo tegevjuht

Illustratsioon: Heateo 2022. aasta jõulukaart, autor Eiko Ojala

Loe siit: Heateo uudiskiri, detsember 2022

Jaga