Pirkko Valge: oskus eelistada olulist

Juuni möödus meie jaoks NULA uue hooaja alguse tähe all. Kuu aja jooksul on tänavused 11 tiimi hoo sisse saanud ja pusivad praegu kõige põhimõttelisemate teemade kallal.

See on tore aeg, kui uued ideed, uued meeskonnad alustavad oma teekonda NULAs. 9 kuu jooksul saavad nad olulisi teadmisi ja kogemusi sellest, kuidas oma klienti kuulata, kuidas oma sekkumist ja organisatsiooni ehitada. Usume, et siit kasvavad järgmised algatused, mis ehitavad paremat maailma.

Üks oluline oskus, mille arendamise kallal me nii suurte kui väikeste tiimidega pusime, on oskus seada prioriteete. Ja näeme igapäevaselt kui raske on sellest kinni pidada, sest vajadus sekkumiste järele on suur, uusi ideid tuleb uksest ja aknast ning tiimi missioonitunne ei luba justkui “ei” öelda. Samas on “ei”-ütlemine ja fookuse hoidmine just see oskus, mida vajame, et nii inimeste kui tiimidena pinnale jääda. “Ei” ütlemine millelegi, milleks ressursse pole, on samas “jah” ütlemine nendele teemadele, mis on fookuses. Kui kõik on oluline, siis ei ole tegelikult miski oluline.

Ees on suur suvi ja meie tiimi järgmise kuu fookus on puhkamine. Juuli on see aeg, kus me laeme patareisid ja kogume energiat edasiseks. Meie tiim on kasvanud, fookused on paigas ja augustis jätkame hooga. Aga kõigepealt – puhkus!

Pirkko Valge

Heateo Sihtasutuse tegevjuht

Artikkel ilmus Heateo juulikuises uudiskirjas

Jaga