Heateo jutud

Heateo kogukond Heateo Sihtasutuse 20. sünnipäeva tänuõhtul

“Kui me räägime, mis on Heategu, siis isegi kui hakkame rääkima portfellist, fondidest, algatustest, jõuame lõpuks ikkagi tõdemuseni, et Heategu on inimesed,” kirjutab Heateo Sihtasutuse tegevjuht Pirkko Valge värskes uudiskirjas. Pirkko avab oma Heateo lugu ja kutsub kõiki, kes tunnevad end osana Heateo kogukonnast, osalema Heateo juttude sarja üritustel.

Kui me räägime, mis on Heategu, siis isegi kui me hakkame rääkima portfellist, fondidest, algatustest, jõuame lõpuks ikkagi tõdemuseni, et Heategu on inimesed. Meil on Heateo Artur, Hannes, Margo, Birgit, Taavi, Agne, Anna, Jaan, Jaan, Kersti, Katrin, Kadri, Agnes ja veel ja veel ja veel inimesi. Paljud neist ei ole enam nii igapäevaselt Heateoga seotud, aga nad on osa Heateo loost ja nende loos on Heateol oluline osa. Ja tihti on Heateo lugu päris suur osa meist – kõik need ideed, kogemused, kohati rõõmsad ja kohati kibedad noodid, mis käivad kaasas sellega, et keegi või miski on südamele väga lähedal olnud.

Me kõik elame oma lugudega. Minu oma algas sellest, et tulin Heateosse vabatahtlikuks, sealt edasi soovitas Artur mind Rasmusele ja nii liikusin tööle Hansapanka, sealt omakorda edasi Teatrisse NO99 liikudes kuulsin Maarja toetusest kandideerimisel.

Heategu on olnud paljudele hüppelauaks edasises karjääris, oma ettevõtte alustamiseks, oma südamehääle kuulamisel ja julgete karjäärivalikute tegemisel. Heategu on olnud sünnipaigaks ka mitmele imelisele armastusele, millest on sündinud Heateo beebid (kui endale natuke liiga palju krediiti võttes hellitavalt öelda).

Heategu on õpetanud mulle nii alandlikkust kui ka seda, kuidas isegi lootusetus olukorras mitte alla anda. Uskuda ja astuda jargmine samm, mis annaks selgust ja kinnitaks (või lükkaks ümber) meie suuna ja mõtte. Ja kuidas sealt targemana edasi minna.

Selles uudiskirjas on mitmeid uudiseid Heateo kogukonna suunalt. Kiira ja Avely on hiljuti alustanud. Agnesel oli viimane tööpäev. Hoiame nii neid, kes lahkuvad ja neid, kes liituvad ja neid, kes on. Selleks on meil novembris tulemas kaks Heateo juttude üritust – üks neist juba täna ning teine novembri lõpus Annetamistalgute päeval: Heateo jutud #4: Martin Villig.

Tule kohale, tahame sinust kuulda!

Pirkko Valge
Heateo Sihtasutuse tegevjuht


Juhtkiri ilmus Heateo novembri uudiskirjas 8.11.2023
Uudiskirjaga liitumiseks täida palun vorm.

Jaga