Avely hoiab Heateo kogukonda ka teiselt poolt maakera

Heateo tiimiga liitus suve lõpus särav ja innustav Avely Pütsep, kelle hoida on vastloodud kogukonnajuhi roll. Saame Avelyga pisut lähemalt tuttavaks.

Meie väikse tiimi iga liikme töölaud on üsna kirju. Mis sinu peamiste tegemiste hulka praegu kuulub?

Heateo tiim on tõesti väike ja olen siiani üllatunud kui palju mõjusat tegevust see väike tiim ära teeb! Kuna mind kutsuti tiimi eelkõige selleks, et viia ellu Avatud Eesti Fondi rahastatud Heateo kogukonnaprogramm, siis käibki tihe töö just kogukonnategevuste uuele tasemele viimisega. Praegu ehitangi nii sisemisi protsesse vabatahtlike juhtimiseks kui andmebaasi vabatahtlike efektiivsemaks kaasamiseks, korraldan usinalt üritusi (Heateo jutud #3, Heateo jutud #4, ühisüritus professionaalsest vabatahtlikkusest LIFT99-ga!), juhin meie uue veebi projekti ja mõtlen üldiselt, kuidas meie vabatahtlikud ekstra õnnelikuks teha. Lisaks tegelen “Ma armastan aidata” sotsiaalmeediaga.
Ja mis tähtsaim: leian meie professionaalsetele vabatahtlikele võimalusi aidata Eesti mõjualgatusi, sest koos liigume toredama ja kaasavama ühiskonna poole. Võimalused on alati nähtavad heategu.ee/liitu. Kõik minu tööülesanded keerlevad maailma paremaks muutmise ümber ja see teeb mind super õnnelikuks.

Mis on sinu jaoks kolm kõige olulisemat tegevust, mis on absoluutselt vajalikud ühe tugeva kogukonna koospüsimiseks?

Seda küsitakse minult väga tihti ja enamasti toon esimesena punktina välja “sinu suurim eesmärk peaks olema kogukonnale väärtuse loomine, mitte enda ettevõtte kasu”, mis võib tunduda hirmutav.Mida selle all mõtlen: sageli on kogukondade ehitusel suured eesmärgid äri jaoks (ehk mida sina ettevõttena saad), aga tagaplaanile jääb kasu kogukonnale. Kui lood ruumi, kus liikmed leiavad endale mõttekaaslased ja saavad väärtuslikku mõtteainet, saavutad ka ärilised eesmärgid.Teiseks, ära unusta, et kogukonna keskmes on inimesed ja inimsuhted. Pead võtma inimkeskse ja autentse lähenemise. Pead päriselt oma kogukonnaliikmetega rääkima, mis on ajakulukas ja siin ei ole otseteid. Vastasel juhul on läbipaistvalt näha, et kogukonnaga tegeletakse vaid omakasu eesmärgil.Kolmandaks, kaasa oma liikmeid ja näita, et usaldad ja väärtustad neid ja nende arvamust. Üks lihtne viis selleks on tagasiside küsimine, mis on hea esimene samm, aga sageli jäetakse kasutamata teine samm ehk võimalus näidata, kuidas tagasiside ellu viidi. Inimesed tahavad tunda, et neid kuulatakse ja teise sammu kommunikatsioon kinnistab liikmetele, et kogukond tõesti hoolib.

Mida oled avastanud enda kohta Heateos töötades?

Kui tähtis on minu jaoks heade siirate inimestega koos töötamine ja vabadus töötada mõjusate projektide kallal kus iganes ma soovin. 
Asukohavabadus annab mulle nii palju inspiratsiooni ja uusi ägedaid mõtteid, mille kõik suunan elevusega ühiskonna parendamisse.
Heateo tiim võttis mind kohe avatud südamega vastu ja minu vana teadmine, et õigete inimestega on pea kõik tehtav, sai taas kinnitust.

Sa ütled oma sotsiaalmeedias enda kohta diginomaad. Mida see sinu puhul täpsemalt tähendab?

Vabadust. Vabadust töötada kus ja millal ma soovin, sest just see teeb mu väikse südame õnnelikuks ja annab energiat jätkuvalt töötada maailma kaasavamaks ja lahkemaks muutmise kallal. Loodus annab mulle enim jaksu ja erinevates riikides matkamine ja snorgeldamine täidab korralikult tassi. Otsesemas mõttes tähendab see seda, et enamiku aastast olen kuu või paari kaupa erinevates riikides, tulles vahepeal rõõmuga tagasi kodumaale lähedaste juurde.

Milline on unelmate sihtkoht, kuhu soovid reisida?

Oi, neid on palju ja see list ei saa kunagi valmis, sest pidevalt õpin uute kohtade kohta. Hetkel aga kutsuvad Eestist juhuslikult väga kauged kohad: Ameerika risti-rästi läbi käimine ja erinevad looduspaigad, Aasia oma kultuuri ja troopikaga, Uus-Meremaa ja Island ja Teravmäed oma võimsa loodusega, Aafrika oma liigirikkusega, aga tegelikult ka linnad üle maailma oma eriliste arhitektuurilahendustega.

Jaga