Menüü

Mis on sinu Heateo lugu?

01. juuni 2023, Katrin Arvisto
"Kui start-up sektor kutsub ennast #estonianmafia sõnapaariga, siis Heateo ümber oleme loonud väga tugeva #impactmafia", kirjutab Heateo tegevjuht Pirkko Valge sünnipäeva-hõngulises juhtkirjas.

Heategu tähistab sellel aastal oma 20. sünnipäeva. Alustasime tähistamist juba mai keskel ürituste seeriaga Heateo jutud, mille esimene külaline oli Diana Paakspuu, kes on viimased 3+ aastat juhtinud Uuskasutuskeskust. Mai lõpus tähistasime 20. sünnipäeva pidulikumalt ja juunis jätkame kogukonna-kohtumisi Heateo juttude teise üritusega, kus räägime Heateo pikaajalise kogukonnaliikme Külli Lilleoruga.

Kui Diana on olnud Heateo lähemas ringis viimastel aastatel, siis Külli on olnud Heateoga julgelt üle 15 aasta. Heateo ümber ongi nii neid, kes on panustanud kuid, kui ka neid, kes on meiega olnud pea kogu teekonna. Ja arvestades seda, et igal aastal panustab meie ja algatuste tegemistesse pea sada vabatahtlikku, siis neid jutte ja lugusid, mis aja jooksul kogunenud, on sadu kui mitte tuhandeid. Oma lugu Heateoga on nii neil, kes on olnud meile lähedal kui ka neil, kes on olnud kaugemal.

Kui start-up sektor kutsub ennast #estonianmafia märksõnaga, siis Heateo ümber oleme loonud väga tugeva #impactmafia. Isegi kui Heateo juurest minnakse, siis tullakse siia jälle tagasi - Heateo töötajast saab Heateo koostööpartner-algatus-vabatahtlik, vabatahtlikust saab töötaja-mentor-algatuse vedaja. Nii on Dianast saanud tänaseks Kiusamisvaba Kooli nõukogu liige ja Külli on olnud kõikvõimalikes rollides pea kõikide algatuste juures (kui veidi liialdada). Meil on toetajaid, kes on olnud meiega üle 10 aasta, alustades Doug Millerist ja Jaan Puusaagist kuni Fontese ja Swedbankini. Meie lähedal on legendaarseid käivitajaid nagu Artur Taevere, Teibi Torm ja Triin Noorkõiv ja meie juures on uusi nägusid algatustest Edumus, Praktikal ja Kõnnime koos.

Oleme tänulikud igale inimesele, kes on käima lükanud positiivseid muutusi ja andnud hoogu neile, kes seda rasket tööd teevad. Mõnes mõttes moodustavad Heategu ja inimesed meie ümber omamoodi headuse, hoolimise ja julguse oaasi. Panustame “mõju keskkontoris” igapäevaselt sellesse, et Heategu 3.0 kannaks meid veel suuremalt ja julgemalt edasi. Aitäh ja suur kummardus teie kõigi ees, kes te olete ja seda tulevikku koos meiega loote!


Pirkko Valge
Heateo tegevjuht


Värskeid koostöid!

21. september 2023

September on huvitav kuu - toob endaga uut energiat, inspiratsiooni ning tegutsemistahet, kirjutab Heateo Haridusfondi portfellijuht Kadri Väljaste meie septembrikuise uudiskirja sissejuhatuseks. "Heateo jaoks on suurte ambitsioonide, innukuse ja energia säilitamisel peamiseks märksõnaks koostöö."

Üüriplatvormi Rendin looja aitab arendada asendusõpetajate vahendamise IT-süsteemi

20. september 2023

Asendusõpetajate vahendamine koolidesse on mahukas töö, mille paremaks korraldamiseks on MTÜ ASÕP arendamas uut IT süsteemi. Kui Heateo Haridusfondi toetaja, tarkvarainsener Alar Mäerand kuulis, et projektimeeskonnal oleks abi vaja, võttis ta väljakutse vastu ja asus mentori rolli. Intervjuus räägib Alar lähemalt, miks ta oma aega sellesse projekti panustab ja milline on kõige suurema mõjuga investeering tema jaoks.

Terje Äkke: et õpilased saaksid koolist parima võimaliku õpikogemuse, tasub toetada õpetajaid

19. september 2023

Alates maikuust töötab Arengusammude programmi haridusjuhina Terje Äkke, kelle pagasis on 25 aastat kogemust õpetaja, õppejuhi ja õpetajate juhendajana. Nüüd rakendab ta oma teadmisi selleks, et aidata Eesti koolide õpetajatel oma igapäevaväljakutsetega paremini toime tulla. Abivahendiks on Inglismaa õpetajate poolt välja töötatud ning Eesti teadlaste ja haridusekspertide poolt siinse kooli jaoks kohandatud Arengusammude programm, mille kasutuselevõttu Eestis toetab Heateo Haridusfond.

Vaata kõiki uudiseid