Menüü

Heateo Haridusfond rahastas Edumus Schooli laienemist

08. märts 2023, Katrin Arvisto
Tuntud investorid asusid toetama valikainete kooli Edumus School laienemist õpilasteni üle Eesti ja programmi rahvusvahelistumist. Uuendusliku veebikooli edasiarendamisse investeeris teiste seas ka Heateo Haridusfond.

„Kui soovime, et õpilased teeksid gümnaasiumi lõpus teadlikumaid valikuid, mida edasi õppima minna, peaksid nad saama koolis lähemalt tutvuda võimalikult paljude erinevate valikainetega,” ütles Heateo Haridusfondi asutaja Martin Villig. „Edumus Schooli abil saavad õpilased kujundada oma huvidele vastava haridustee, olenemata kui suures või väikeses koolis nad parajasti ka ei õpiks,” lisas Villig.

Veebikool Edumus School aitab viia 21. sajandi oskused koolidesse, pakkudes gümnaasiumiõpilastele praktilisi valikainete kursuseid, mida annavad erialaspetsialistid.

„Veerand gümnaasiumidest on juba Edumuse partnerkoolid. Oleme aastase tegutsemisajaga toonud rohkem kui tuhande gümnasistini uuenduslikud õppeained, mis seni on olnud kättesaadavad vaid üksikutele õpilastele. Investeeringu toel jõuavad Edumus Schooli kursused sügispoolaastaks ligi 10 000 Eesti gümnasistini,” ütles haridusalgatuse Edumus tegevjuht ja asutaja Maria Rahamägi.

Uutest investoritest liitusid 250 000 euro suuruse investeerimisringiga haridusvaldkonna filantroopiafond Heateo Haridusfond, Estonian Business School ja MTÜ Edumeel. Rahastusringis olid kaasas senised investorid Peter Vesterbacka ja Kustaa Valtonen, Ede Tamkivi, Märt Lume, Pasi Joronen, Märt Aro, Oleg Shvaikovsky.

Valikainete veebikooli saavad õpilased end aastaringselt kirja panna kodulehel school.edumus.ee. Edumus Schooli valikus on üle 50 uuendusliku õppeaine nagu 3D-modelleerimine, energeetika, fotograafia, geenitehnoloogia, kriminoloogia, neuroteadus, päästetöö, raamatupidamine, ringmajandus ja tervislik toitumine.

Tänu rahastusvoorule saab veebikooliga liita rohkem rahvusvahelisi partnereid, näiteks programmeerimiskool Datorium, kellega koostöös pakutakse Balti riikide tüdrukutele Pythoni kursust.

Heateo Haridusfond on filantroopiafond, mille eesmärk on anda hoog sisse algatustele, mis aitavad lahendada Eesti üldhariduse suurimaid sõlmküsimusi. Fondi asutasid 2019. aastal Martin Villig, Taavet Hinrikus, Bolt ja Wise koos uue põlvkonna ettevõtjatega. Tänaseks on enam kui 50 ettevõtjat panustanud fondi kokku 3 miljonit eurot. Heateo Haridusfondi juhib Heateo Sihtasutus, millel on pikaajaline kogemus mõjusate ühiskondlike algatuste käivitamisel ja kasvatamisel.

Edumus School on distantsõppe valikainete kool, kus kõik kursused vastavad riikliku õppekava nõuetele. Eesti-, inglise- ja venekeelsed kursused on mõeldud gümnaasiumi- ja kutsekooliõpilastele üle Eesti.

Edumuse meeskond

Heateo nõukogu värskeim liige Andres Suimets: investorid on järjest ühiskonnateadlikumad

13. märts 2023

Heateo Sihtasutuse nõukoguga on liitunud Swedbanki privaatpanganduse juht Andres Suimets, kes võttis teatepulga nii pangas kui Heateo nõukogus üle Sven Jürgensonilt. Millise pildi on ta Heateost praeguseks saanud ja millise ühiskondliku murekoha lahendamist ta isiklikult kõige rohkem ootab, räägib Andres intervjuus Heateo uudiskirjale.

Personaliagentuuri Smartful Growth asutaja Helen Pärli: on lausa lust töötada kolmanda sektoriga, kus tehakse tööd siiralt ja hingega

11. märts 2023

Viimasel kodanikuühiskonna aasta vabatahtlike konkursil nimetati aasta ettevõtteks Smartful Growth, mis on pakkunud ühiskondlikele algatustele personalialast ekspertnõu alates 2020. aastast. Kui enamasti asuvad ettevõtted ühiskondlikult panustama mõnda aega pärast ärieesmärkide edukat saavutamist, siis Smartful Growthi asutaja Helen Pärli andis oma soovist pro bono nõustada märku käsikäes ettevõtte asutamisega. Palusime tal oma valikutest ja väärtustest lähemalt rääkida.

Haridusuuendaja Maria Rahamägi: paindliku ja avatud haridussüsteemi toel on noored tuleviku tööturu jaoks paremini valmis

10. märts 2023

Haridusalgatuse Edumus asutaja ja eestvedaja Maria Rahamägi soovib, et noored oleksid võimelised kiiresti muutuva ühiskonnaga kohanema ja on selle jaoks loonud lahenduse, mis annab noortele koolist kaasa võimalikult rikkaliku teadmistepagasi. Viie aastaga on algsest ideest kasvanud välja enam kui poolesaja valikainega veebikool, mille arendamisele pani koos teiste investoritega õla alla ka Heateo Haridusfond.

Vaata kõiki uudiseid