Värskeid koostöid!

September on huvitav kuu – toob endaga uut energiat, inspiratsiooni ning tegutsemistahet, kirjutab Heateo Haridusfondi portfellijuht Kadri Väljaste meie septembrikuise uudiskirja sissejuhatuseks. “Heateo jaoks on suurte ambitsioonide, innukuse ja energia säilitamisel peamiseks märksõnaks koostöö.”

Kui tahad minna kiiresti, mine üksi. Kui soovid minna kaugele, mine koos.
Aafrika vanasõna

September on huvitav kuu. See toob endaga värskust ja kargust. Pärast suvist justkui kõikehõlmavat letargiat saabub uus energia, inspiratsioon ning tegutsemistahe. Võimalus õppida midagi uut, avardada silmaringi, leida põnevaid väljakutseid. Ideaalne aeg paika loksutada harjumused ja rutiinid, mis toetavad eesmärkide saavutamist.

Heateo jaoks on suurte ambitsioonide, innukuse ja energia säilitamisel peamiseks märksõnaks koostöö. Üksteisega teadmiste, kogemuste ja mõtete vahetamine pole pelgalt ajaviide, vaid annab sageli just selle tõuke, mida edasi jõudmiseks vaja. See on midagi, mida tahaksin ka Eesti haridusmaastikul rohkem näha.

Pikalt on räägitud Eesti õpetajate ja koolijuhtide autonoomiast kui väärtusest. Iseseisvus on hea, kuid kõike ei saa ega peagi üksi suutma. Ühiste eesmärkide seadmine, ressursside jagamine ning koostöö ei ole lihtsalt võimalus, vaid strateegiline valik. Üheskoos jõuame kaugemale ja saavutame rohkem.

Kooliaasta alguse uudiskirjas jagame näiteid sellest, kuidas koostöö aitab lahendada haridusmaastiku murekohti. Heateo Haridusfondi toetaja Alar Mäerand räägib, millistest iduettevõtluse teadmistest on kasu Asendusõpetajate Programmi (ASÕP) toetamisel. Arengusammude haridusjuht Terje Äkke tutvustab õpetajate omavahelisi koostöövõimalusi ning selgitab, kuidas areng saab alguse väikestest sammudest.

Kutsun sind hoidma silma peal heategu.ee/liitu leheküljel, kuhu lisame jooksvalt uusi võimalusi, kuidas mõjusate ühiskondlike algatuste heaks panustada saab. Tegutseme koos, et jõudu jätkuks kauemaks ning suured muutused saaks ellu viidud. Ikka selleks, et nii igaühel eraldi kui kõigil koos oleks Eestis hea elada.

Kadri Väljaste
Heateo Haridusfondi portfellijuht

Juhtkiri juhatas sisse Heateo septembrikuise uudiskirja, mida saad lugeda siit.

Jaga