Praktikant Katriina unistab maailmast, mis oleks kõigile turvaline ja hubane

Jaanuaris-veebruaris on Heateo tiimis lisaväge, sest meiega on liitunud praktikant Katriina Aasmäe. Oma kiire tegutsemise ja põnevate mõtetega on Katriina meile toredaks täienduseks. Palusime tal end ise tutvustada:

“Olen praegu teise aasta üliõpilane Benningtoni kolledžis USAs. Õpin seal, kuidas ühiskondlikke protsesse edendada (Advancement of Public Action) ning lisaks kirjandust.

Valisin selle suuna, sest mind on pikka aega huvitanud linnaplaneerimine ja eriti selle ühiskondlikud aspektid – kuidas saame mõjutada sotsiaalseid muutusi läbi füüsilise keskkonna. Enne Benningtoni kolledžisse õppima asumist lõpetasin Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi ja käisin ka Arhitektuurimuuseumi Arhitektuurikoolis.

Need koolid on andnud mulle teadlikkuse oma kohast ja vastutusest maailmas, mida kutsume koduks, ning sellest, mida saame teha, et see kodu oleks kõigile kättesaadav, turvaline ja hubane.

Soovisin tulla praktikale just Heateo Sihtasutusse, et näha, kuidas tõeliselt mõjusaid ühiskondlikke algatusi Eestis käivitatakse ja kasvatatakse. Olen saanud anda oma panuse Heateo igapäevatöösse erinevaid materjale üle vaadates ja tõlkides. Samuti mõelnud kaasa tulevikuplaanide tegemisel.”

Jaga