Põnevaid rahvustoite pakkuv Köömen laienes Tallinnasse

Kuu aega tagasi seadsid Köömne kokad end sisse Veerenni asumis paiknevas köögis, kus nüüd valmivad parimad ehedad rahvustoidud. Köömne kokkade päritolu järgi pakutakse peamiselt Lähis-Ida maitseid, aga esindatud on ka ukraina köök.

Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Dan Pritsi sõnul on Köömen nüüdsest oma Põhja-Eesti klientidele lähemal. “Pakkusime Tallinnas erinevatel suurematel ja väiksematel üritustel cateringi-teenust ka varem, tõime lihtsalt toidu iga kord Tartust, aga nüüd on meil oma köök ka pealinnas,” rääkis Prits. “Meil toimetavad peamiselt Lähis-Ida juurtega kokad, kes valmistavad autentseid, sageli oma perekonnas põlvest põlve edasi antud retseptidel põhinevaid toite.”

Sotsiaalse ettevõttena ei piirdu Köömen rahvusköökide tutvustamisega Eesti klientidele, vaid pakub rändetaustaga inimestele praktilist eesti keele õpet, töökogemust ning toetab orienteerumist Eesti töökultuuris. “Oskus teha imemaitsvat baklavat või mõnusat tummist borši ei tähenda, et Eestisse jõudnud inimene leiab siin kohe töö,” märkis uussisserändajatega aastaid töötanud Dan Prits. “Erinevaid kursusi keeleõppeks, tööotsimise oskuste toetamiseks ja nii edasi on palju, aga meie kogemus on, et kõige naturaalsemalt jäävad vajalikud oskused külge igapäevase tegevuse käigus. See on ka Köömne arenguprogrammi peamine põhimõte,” ütles Dan.

NULA inkubaatorist võrsunud Köömen tegutseb täna ettevõtlustulu ja toetajate abil. Alates 2022. aastast pakub ettevõtmisele igakülgset tuge Heateo Mõjufond ning selle koostöö peamiseks eesmärgiks ongi teenuse edukas laienemine Tallinnasse. Oma panuse Köömeni tõenduspõhise lahenduse jätkumisse saab anda igaüks – iga cateringi-tellimus, iga toidukoolitus ja iga ost Köömne kohvikust Tartu vanalinnas aitavad kaasa, et Köömne programmis osalevad motiveeritud sisserändajad lõimuksid Eesti ühiskonda.

Telli catering või toidukoolitus Köömenist!

Jaga