Pirkko Valge: elu õppetunnid

Kunagi ammu, kui ma veel pangas töötasin, saime ühe kandidaadi CV ja motivatsioonikirja, mis algas lausega “I define success as the road from one failure to another”. See oli nagu sõnum mingist teisest reaalsusest, sest meie oma töös vigu ei teinud. See oli teiste pärusmaa. Nii et see kirjutis ajas tookord naerma, tekitas segadust ja lõpuks panin selle enda kontori seinale kui hoiatava näite motivatsioonikirjast, mida ei tasuks saata.

15+ aastat hiljem ei tundu motivatsioonikirjas olnud mõte enam nii võõras. Elu kõige keerulisemad hetked on need, mis on mind inimesena kindlasti kõige rohkem arendanud. Laste sünd ja kasvamine. Abielu, ja mitte selle sõlmimise roosas udus, vaid lahutuse keerukuses. Minu töö mitte klaastornis, vaid Telliskivis. Ma ei ole kindel, et ma tänagi läheksin nii kaugele, et öelda, et selles keerukuses peitub “success”, aga inimeseks olemise meistriklass on see kindlasti.

Sellel kevadel täitub mul Heateo juures 20 aastat! Esimesed 10 aastat vabatahtlikuna ja järgmised 10 aastat meeskonnas. Ühiskondlikke probleeme lahendades on ebaõnnestumine töökirjeldusse sisse kirjutatud, sest lõpuni me probleeme ära lahendada ei suuda. Nii nagu me ei kaota 100% ära kuritegevust või kurjust. Aga me saame teha palju. Saame juhtida tähelepanu probleemidele, saame pakkuda mõjusaid lahendusi, hoolitseda selle eest, et lahendused jõuaksid sihtrühmani. Mõõta tulemusi ja õppida sellest, kuidas oma tööd veel paremini teha.

Selle keerukuse keskel õpime tundma rõõmu edusammudest ja oleme üksteisele toeks. Raskuste, väsimuse, (eba)õnnestumiste, (naeru)pisarate keskel. Kohati on raske, aga siis hoiavad meid inimesed, kes jaksavad uskuda ja toeks olla. Inimesed meie ümber. Aitäh, et olete, hoiate ja lubate hoida!

Pirkko Valge
Heateo Sihtasutuse tegevjuht

Artikkel ilmus Heateo märtsikuises uudiskirjas

Jaga