Pirkko Valge: ajast ja lubamisest

Riiulil seisavad kõrvuti valge ükssarvik, lillepott ja väike äratuskell

Üks aasta on lõppenud ja uus alanud. Eelmine aasta oli ühiskondlikele algatustele kindlasti tormiline. Juhtus kõike – algatused jätkasid lahendusi pakkumist suuremas mahus, tiimid kasvasid, käivitati uusi tegevussuundi ja samal ajal tabas annetuste kogumist mitu skandaali ja kohale jõudis majanduslangus ehk eraannetajate annetuste mahud eelmisel aastal langesid.

Tunnen suurt uhkust ja tänulikkust tiimide ees, nende pingutuste ja igapäevase panuse eest. Eesti on iga päev natuke parem koht, kus elada. Meie ümber on algatused, kes panustavad sellesse, et vaimse tervise abi oleks meie lähedal olemas, tiimid, kes panustavad sellesse, et pered oskaksid oma lapsi paremini toetada ja kool muutuks tund-tunni haaval haaravamaks ja arendavamaks.

Samas on oluline aru saada, et ükski probleem ei kao päeva ega ka kuuga. Hästi oluline on hoida ennast, oma tiime ja inimesi enda ümber. Märgata ja tunda rõõmu sellest, mis on tehtud. Seada eesmärke, et olla fookuses ja teha mitte kõike, vaid kõige olulisemat. Lubada endale aega. Puhata. Sest asjad ei lähe paremaks, kui aitaja enam ei jaksa.

Minu uusaastasoov sellel aastal on, et oskaksime kohal olla, tänulikkust tunda ja seada selliseid sihte, mis innustavad ja hoiavad meid samal ajal! Aitäh kogu sellele imelisele kogukonnale, kes Heateo ümber tegutseb – käivitajad, toetajad, vabatahtlikud. Suur-suur kummardus teie ees! Oleme koos ja hoiame üksteist!

Allikas: Heateo uudiskiri, jaanuar 2024

Jaga