NULA inkubaator tuleb ka sel aastal

Juba nädala pärast kuulutame koostöös Kodanikuühiskonna Sihtkapitaliga välja NULA inkubaatori kolmanda hooaja. NULA on mõeldud just keerulisi ühiskondlikke probleeme lahendavate ideede jaoks. Inkubaatorisse valitakse välja kokku kuus ideed, mille algatajad läbivad seejärel pooleaastase inkubatsiooniprogrammi. Sel ajal aitavad ideed lihvida, testida ja paremaks muuta oma ala tipud nii koolitajate kui mentoritena. Koolitustel mõeldakse läbi, kuidas lahendus päriselt tööle panna, kuidas leida toimiv finantsmudel, kuidas mõõta mõju ning kuidas oma tegevusi kommunikeerida.


Oma nõu ja jõuga panustavad ka sel aastal Pipedrive, TransferWise, Fontes ja paljud teised. Mentoritena löövad kaasa näiteks mõjuhindamise ekspert Jaan Aps, Armin Kõomägi ja Margus Rink.


Möödunud aastatel on inkubaatorisse esitatud kokku 156 ideed ning inkubaatori on läbinud 13 algatust. Teiste seas Vaikuseminutid, Topsiring, Käpp ja Käsi, Alustavat Õpetajat Toetav Kool, Avatud Kool, Asendusõpetajad. Algatuste tagasisidest oleme saanud kinnitust, et just NULA lähenemine aitas neid oma ideega kiirelt ja õiges suunas edasi liikuda. Eriliselt kasulikuks peeti keskendumist idee testimisele ning ekspertide poolset tagasisidet.


Tahame innustada NULA-ga julgeid eestvedajaid oma ideed teoks tegema. Seega – kui oled enda ümber märganud mõnda probleemi, mille lahendamisse tahaksid panustada, siis hoia silm peal NULA veebilehel ja esita meile oma idee. Lisaboonusena on inkubaatori lõppedes igal meeskonnal võimalus kandideerida KÜSKi poolt välja pandud 25 000 € suurusele stardirahale.


Jaga