NULA 10. lend loob vajalikke lahendusi haridus- ja sotsiaalvaldkonna jaoks

Kümme tiheda valikusõela läbinud meeskonda alustasid juunis oma teekonda NULA inkubaatoris, et arendada uudsetest ideedest toimivad lahendused. Sündimas on mitu uut haridusalgatust – näiteks püütakse luua tugevamat sidet koolide ja perede vahel, teha laste häält kuuldavamaks ja toetada noorte haridusvalikuid. Uusi lahendusi on tulemas ka sotsiaalvaldkonda.
NULA 10. lend:
- CareCompassi tiim loob platvormi, mis koondab objektiivset tagasisidet ja rahuloluindeksit hooldekodude kohta, et toetada perede teadlikke valikuid.
- EduTraceAI tiim arendab tehisintellektil põhinevat haridusplatvormi, mis toetab õppija individuaalset õpiteed, tööde hindamist ja tagasisidestamist ning annab õpetajale detailse ülevaate õppija edasijõudmisest ja arenguvajadustest.
- Eesti Seksuaaltervise Liit arendab NULA inkubaatoris veebipõhist seksuaalhariduslikku mängu, mis pakub tõenduspõhiseid teadmisi humoorikas ja kergesti ligipääsetavas vormis.
- Esimene Psühhosomaatiline Keskus Eestis on idee keskusest, kus pakutakse ennetavat ja akuutset psühhosomaatilist abi terviklikus raviformaadis nii haigekassa kui ka eraravikindlustuse kaudu.
- KÜLA on mobiilirakendus, mis aitab värsketel peredel sünnitusjärgsel ajal lihtsalt ja kiirelt abi küsida ning lähedastel seda pakkuda. Ilma valehäbita.
- “Lapse õiguste saadikud – mudilasnõukogude võrgustik” on loodav laste osalust ja kaasamist toetav võrgustik, sest Eestis on hetkel vähe võimalusi 5–12aastastele oma arvamus kuuldavaks teha.
- Leia Oma Suund tiim arendab õppimisvõimaluste andmebaasi, mis koondab Eesti gümnaasiumide, rakenduskõrgkoolide, kutsekoolide ja ülikoolide õppesuundade info, toetades noori sobiva kooli ja haridustee valikul.
- Rootzy on üle-Eestiline platvorm, mis tugevdab kogukondade kriisikindlust ja kohalike toodete ning teenuste kättesaadavust. Teisisõnu – kogukonna Amazon, Airbnb ja Google Maps ühes.
- Toimivad sillad haridusasutuse ja pere vahel pakuvad mudelit kooli ja lapsevanema koostöiseks suhtluseks, mis ennetaks raskusi, toetaks perede säilenõtkust ja kooli toimetulekut. Disainiprotsessi käigus luuakse Eesti oludele sobiv lahendus koos rakendusplaaniga spetsialistidele, haridusasutustele ja piirkondadele.
- Võimaluste võrgustik ühendab ettevõtteid ja erivajadustega inimesi, et aidata neil leida sobivaid tööampse.
Kõigi tiimidega saab lähikuudel tuttavamaks NULA sotsiaalmeedia vahendusel. Tasub hoida silma peal NULA Facebooki ja Instagrami kontodel!
10 inkubaatoris osalevat meeskonda valiti välja ideekonkursile laekunud 77 ühiskondliku mõjuga idee hulgast. Juunist kuni jaanuarini 2026 kestva programmi jooksul toimub 11 praktilist töötuba, kus keskendutakse oskustele ja teadmistele, mida on vaja, et arendada heast ideest toimiv lahendus. Töötubasid veavad kogenud koolitajad ja eksperdid. Nende kõrval aitavad tiimidel suunda hoida oma ala professionaalidest mentorid. Inkubaatori lõpus saavad meeskonnad kandideerida Kodanikuühiskonna Sihtkapitali kuni 33 000 euro suurusele starditoetusele, mis aitab inkubaatori jooksul välja arendatud lahenduse ellu viia.
NULA inkubaatori kutsusid 2016. aastal ellu Heateo Sihtasutus ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital, et toetada algatusi, mis otsivad uudseid lahendusi ühiskonna murekohtadele. 10 aasta jooksul on inkubaatorisse kandideerinud 805 ideed, neist 92 on programmis osalenud. Nende seas on nii haridus- ja keskkonnaprojekte kui ka sotsiaalvaldkonna algatusi, näiteks Logopesa, Asendusõpetajate programm, President Kaljulaidi Fondi algatus Vägivallavabaks, Räägime Surmast, Ööhaldjad, Digiõps, Vaikuseminutid, Avatud Kool ja paljud teised.
Jaga