Pirkko Valge: millist maailma tahaksid sa oma lastele?

“Millist maailma tahaksid sa oma lastele?” Selle küsimuse esitas mulle mõni aasta tagasi Doug Miller, European Venture Philanthropy Associationi (uue nimega Impact Europe) asutaja. Kirjutasin selle endale üles ja kleepisin töölaule paberitopsi külge. Aja jooksul liikus see küsimus mu laual ja paberite vahel ringi, et järgmisel hetkel ootamatult jälle silma alla sattuda.

Heateo nõukogu esimees Martin Villig vastas sellele küsimusele hiljuti oma arvamusloos, mille ta saatis “Eduka Eesti” artiklikonkursile. See filantroopia-teemaline lugu pälvis peapreemia konkursil, mis on seni keskendunud peamiselt äri- ja majandusteemadele. Artiklis jagas Martin lugejatega oma unistust põhjamaisest heaoluühiskonnast, kus kedagi ei jäeta maha ja tugevamad on abivajajaile toeks. Kuidas seda saavutada? Martin vastas nii: “Mis oleks, kui teeksime ühiskondliku kokkuleppe, et inimesed, kes teenivad rohkem, annetaksid 5% oma sissetulekutest? /…/ Suunates selle mõjusatesse algatustesse, saaksid teoks olulised muutused Eesti ühiskonnas.“

Kirjutan alla kõigele, mis Martin ütles, ja täiendan seda Heateo Mõjuraport #3 sisuga. Raport räägib Heateo viimase 20 aasta panusest ühiskondlike algatuste maastikul ning toob kuhjaga näiteid mõjusatest algatustest ja lahendustest liikumise, vaimse tervise, vanemluse, hariduse ja keskkonna vallas.

See on olnud päris pöörane teekond ja kohati on raske uskuda, et kõik see on päriselt ka juhtunud. Ent kõik algab inimestest ja tiimist ja Heateol on olnud õnne. Esmalt, et Artur Taevere Heateo “leiutas” ja teiseks, et Heateosse ja meie ümber on koondunud inimesed, kes väga tahavad, et muutused sünniks. Täpsemalt lugege juba Mõjuraportist.

Tänulikult

Pirkko Valge
Heateo tegevjuht

Jaga