Kõige mõjusamad annetused saab täna teha “Ma armastan aidata” keskkonnas

Täna, 28. novembril toimuvad viiendad üle-eestilised annetamistalgud. Annetades tänase päeva jooksul Eesti vanimas ja suurimas annetuskeskkonnas „Ma armastan aidata“, lisab Swedbank igale annetusele oma panuse.

„Loodan, et igal inimesel on mõni südamelähedane valdkond, mida annetusega toetada. Just täna on kõigil annetustel tavapärasest veelgi suurem mõju, sest lisaks annetajatele toetab organisatsioone ka Swedbank,“ sõnas Swedbanki toetustegevuste juht ja „Ma armastan aidata“ eestvedaja Kärt Kaasik-Kepler. „Annetamistalgute laiem mõte on kutsuda inimesi üles tegema heategusid, mis toetavad vabaühendusi oluliste valdkondadega tegelemisel. Julgustame inimesi leidma enda jaoks tähtsa teema ning seda toetama, panustades kas oma aja, esemete või rahaga. „Ma armastan aidata“ on just viimase tegemiseks mugav ja turvaline keskkond,” lisas ta.

Mida rohkem inimesed talgupäeval www.armastanaidata.ee keskkonnas annetavad, seda suurem on ka Swedbanki panus. 10 000 euro täitumisel lisab pank 10 000 eurot, 20 000 puhul 20 000 ja nii kuni 40 000 euroni välja. Swedbanki toetus jaguneb organisatsioonide vahel proportsionaalselt vastavalt neile tehtud annetustele.

Annetamistalgutel saab kaasa lüüa igaüks, toetades enda jaoks kõige südamelähedasemat heategevusorganisatsiooni. Eriliselt on oodatud uued püsiannetajad, sest regulaarsed toetused annavad heategevusorganisatsioonidele vajaliku kindlustunde.

„Ma armastan aidata“ kaudu annetades võib annetaja olla kindel, et iga euro jõuab otse tema pangakontolt abivajava organisatsiooni kontole, sest puuduvad igasugused vahendustasud. Annetamiseks ei pea olema Swedbanki klient, keskkonna kaudu saavad heategevuseks annetada kõigi suuremate pankade kliendid.

„Ma armastan aidata“ on Eesti vanim annetuskeskkond, mis koondab kümneid hoolikalt valitud heategevusorganisatsioone. 2008. aastal Heateo Sihtasutuse ja Swedbanki asutatud keskkonnas on aastate jooksul annetusi kogunud 100 erinevat heategevus- ja eestkosteorganisatsiooni, kellele on annetatud enam kui 4,3 miljonit eurot. Praegu on armastanaidata.ee lehel 43 organisatsiooni, kes jagunevad viide valdkonda – haridus, tervis, lapsed, tugev ühiskond ning loomad ja loodushoid. Neid saab toetada kõigi suuremate pankade kaudu ja septembris lisandus mugav annetamisvõimalus ka Coop Panga klientidele.

Annetamistalgud on osa rahvusvahelisest heategevusliikumisest Giving Tuesday, mis sai alguse 2012. aastal USAs vastukaaluks ostuhulluse päevale mustale reedele. Sel aastal tähistatakse heade tegude päeva 90 riigis. Eestis korraldab annetamistalguid Vabaühenduste Liit koostöös maakondlike arenduskeskustega.

Jaga