Heateo SA mentorprogramm aitab edasi arendada värskeid lahendusi õpetajate järelkasvu tagamiseks

Ligi poolsada õpetajat ja haridusentusiasti said kokku kahepäevasel häkatonil, et otsida vastust Eesti hariduselu olulisimale probleemile – kuidas tagada, et igal Eesti õpilasel on ligipääs headele õpetajatele. Žürii valis välja kolm meeskonda, kes saavad oma ideed edasi arendada Heateo Sihtasutuse poolt spetsiaalselt selle projekti jaoks disainitud mentorprogrammis.

Aasta lõpuni kestvas mentorprogrammis osalevad:


Mentorprogramm aitab häkatonil sündinud lahendusideid edasi arendada ning selle jaoks tegeletakse lahenduse disaini, mõjuhindamise, kommunikatsiooni, rahastamise ja tulumudelite teemadega.

Ühtlasi andis Heateo Haridusfond välja 1500eurose eripreemia meeskonnale, kes visandas

tõenduspõhise ja õppijat toetava koolimudeli

muukeelsete õpilaste jaoks.
 
Lisaks neile teemadele otsiti häkatonil lahendusi teistelegi õpetajate järelkasvu tulistele probleemidele. Näiteks tegeleti teemadega nagu soolise tasakaalu saavutamine koolides, õpetajate jaoks vajaliku tugisüsteemi käivitamine, maakoolide toetamine kaasaegse õpikäsituse juurutamisel jne.

Meeskondade arendustööd juhtisid 10 mentorit. Nendeks olid disainmõtlemise ja haridusinnovatsiooni eksperdid ning kogenud meeskonnajuhid Helen Arov, Piret Jeedas, Kristi Klaasmägi, Liina Kurvits, Helelyn Tammsaar, Daniel Kotsjuba, Ave Habakuk, Elina Peekmann, Sten Kapten ja Mereli Mändmets. Mentoreid juhtis ja nõustas omakorda Haridusdisaini Keskuse disainer Merike Rehepapp, kes koostöös Helen Aroviga töötas välja ka arendusmeeskondade töö metoodika.

Õpetajate järelkasvu häkaton toimus 25.-26. augustini Tallinna Saksa Gümnaasiumis. Häkatoni korraldas Haridus- ja Noorteamet koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Õpetajate järelkasvu häkatoni ja mentorprogrammi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Vaata galeriid (fotode autor Taavi Leppiman)

Jaga