Heateo Haridusfond rahastas Edumus Schooli laienemist

Tuntud investorid asusid toetama valikainete kooli Edumus School laienemist õpilasteni üle Eesti ja programmi rahvusvahelistumist. Uuendusliku veebikooli edasiarendamisse investeeris teiste seas ka Heateo Haridusfond.

„Kui soovime, et õpilased teeksid gümnaasiumi lõpus teadlikumaid valikuid, mida edasi õppima minna, peaksid nad saama koolis lähemalt tutvuda võimalikult paljude erinevate valikainetega,” ütles Heateo Haridusfondi asutaja Martin Villig. „Edumus Schooli abil saavad õpilased kujundada oma huvidele vastava haridustee, olenemata kui suures või väikeses koolis nad parajasti ka ei õpiks,” lisas Villig.

Veebikool Edumus School aitab viia 21. sajandi oskused koolidesse, pakkudes gümnaasiumiõpilastele praktilisi valikainete kursuseid, mida annavad erialaspetsialistid.

„Veerand gümnaasiumidest on juba Edumuse partnerkoolid. Oleme aastase tegutsemisajaga toonud rohkem kui tuhande gümnasistini uuenduslikud õppeained, mis seni on olnud kättesaadavad vaid üksikutele õpilastele. Investeeringu toel jõuavad Edumus Schooli kursused sügispoolaastaks ligi 10 000 Eesti gümnasistini,” ütles haridusalgatuse Edumus tegevjuht ja asutaja Maria Rahamägi.

Uutest investoritest liitusid 250 000 euro suuruse investeerimisringiga haridusvaldkonna filantroopiafond Heateo Haridusfond, Estonian Business School ja MTÜ Edumeel. Rahastusringis olid kaasas senised investorid Peter Vesterbacka ja Kustaa Valtonen, Ede Tamkivi, Märt Lume, Pasi Joronen, Märt Aro, Oleg Shvaikovsky.

Valikainete veebikooli saavad õpilased end aastaringselt kirja panna kodulehel school.edumus.ee. Edumus Schooli valikus on üle 50 uuendusliku õppeaine nagu 3D-modelleerimine, energeetika, fotograafia, geenitehnoloogia, kriminoloogia, neuroteadus, päästetöö, raamatupidamine, ringmajandus ja tervislik toitumine.

Tänu rahastusvoorule saab veebikooliga liita rohkem rahvusvahelisi partnereid, näiteks programmeerimiskool Datorium, kellega koostöös pakutakse Balti riikide tüdrukutele Pythoni kursust.

Heateo Haridusfond on filantroopiafond, mille eesmärk on anda hoog sisse algatustele, mis aitavad lahendada Eesti üldhariduse suurimaid sõlmküsimusi. Fondi asutasid 2019. aastal Martin Villig, Taavet Hinrikus, Bolt ja Wise koos uue põlvkonna ettevõtjatega. Tänaseks on enam kui 50 ettevõtjat panustanud fondi kokku 3 miljonit eurot. Heateo Haridusfondi juhib Heateo Sihtasutus, millel on pikaajaline kogemus mõjusate ühiskondlike algatuste käivitamisel ja kasvatamisel.

Edumus School on distantsõppe valikainete kool, kus kõik kursused vastavad riikliku õppekava nõuetele. Eesti-, inglise- ja venekeelsed kursused on mõeldud gümnaasiumi- ja kutsekooliõpilastele üle Eesti.


Edumuse meeskond

Jaga