Heateo Haridusfond panustab järgmisel kolmel aastal Eesti üldharidusse 2 miljonit eurot

Täna algab eraettevõtjate ja Heateo Sihtasutuse loodud Heateo Haridusfondi uus hooaeg. Kolme aasta jooksul panustab fond Eesti üldhariduse sõlmküsimusi lahendavatesse algatustesse kaks miljonit eurot. Osa rahast suunatakse ka Ukraina sõja eest pagenud laste haridustee toetamiseks.


“Heateo Haridusfond on kolme tegevusaastaga end tõestanud ja seda mitmes erinevas rollis – lisaks haridusalgatuste toetamisele ja neisse investeerimisele oleme ka ise uusi algatusi käivitanud ja seeläbi haridussüsteemi muutnud,” rääkis üks fondi ellukutsujatest, Bolti kaasasutaja Martin Villig.


“Heaks näiteks on haridusjuhtide praktikaprogramm, mille koos partneritega ellu kutsusime. Kolme aasta jooksul on 28 koolijuhti saanud võimaluse tippettevõtetes juhtimiskogemusi omandada, et seejärel oma koolis uuendusi ellu viia. See on oluline, sest hästi juhitud kooli tahavad õpetajad tööle tulla,” lisas Villig.


Wise’i kaasasutaja Taavet Hinrikuse sõnul on Heateo Haridusfond võtnud enda peale haridusidude toetamise ehk uudsete lahenduste esmase testimise: “Iduettevõtjatena teame, et uuenduslikke ideid tuleb testida kiiresti ja paindlikult, et saada selgus, millistel lahendustel on potentsiaali kasvada ja laieneda. Heateo Haridusfond võtab esmase riski enda kanda ning riik ja teised rahastajad saavad juba testitud lahenduse. Kui haridusidu on end tõestanud, siis see on hea eeldus algatuse positiivse mõju laiendamiseks kõikidesse Eesti koolidesse,” ütles Hinrikus.


“Ootame kandideerima ambitsioonikaid algatusi, mis soovivad Eesti haridussüsteemi heas mõttes raputada ja uuele tasemele aidata,” ütles Heateo Sihtasutuse tegevjuht Pirkko Valge. “Otsime jätkuvalt lahendusi, mis aitaks kindlustada õpetajate järelkasvu ja tõstaks koolijuhtimise kvaliteeti. Uuel perioodil aga soovime näha rohkem selliseid algatusi, mis aitavad koolilastel omandada oskuse õppida. Fond on valmis toetama ka sõjapõgenikest laste haridusteed, oleme selleks planeerinud kuni 100 000 eurot,” lisas Pirkko Valge.


Eelmise kolme aastaga panustas fond miljon eurot algatustesse, mis tõid Eesti koolidesse ligi 200 uut õpetajat ja andsid õpilastele edaspidiseks eluks kasulikke oskusi. Kokku toetati 15 algatust, mis jõudsid 80% Eesti koolidest ja neist sai osa ligi 40 000 õpilast.

Heateo Haridusfond teeb tihedat koostööd nii Haridus- ja Teadusministeeriumi kui kohalike omavalitsustega.


Heateo Haridusfond on filantroopiafond, mille eesmärk on anda hoog sisse algatustele, mis aitavad lahendada Eesti üldhariduse suurimaid sõlmküsimusi. Fondi asutasid Martin Villig, Taavet Hinrikus, Bolt ja Wise koos uue põlvkonna ettevõtjatega, kes on tänaseks fondi panustanud kokku 3 miljonit eurot. Heateo Haridusfondi juhib Heateo Sihtasutus, kellel on pikaajaline kogemus mõjusate ühiskondlike algatuste käivitamisel ja kasvatamisel.


Fondi toetajad:
Alari Aho, Priit Alamäe, Riivo Anton, Viljar Arakas, Ahti Heinla, Martin ja Terje Henk, Taavet Hinrikus, Monica ja Ott Kaukver, Gerri Kodres, Kaarel Kotkas, Oliver Leisalu, Alvar Lumberg, Märt Lume, Anastassia ja Alar Mäerand, Martin Mägar, Meelis Niinepuu, Veljo ja Piret Otsason, Kairi Pauskar, Andres Rätsepp, Tõnu Runnel, Ragnar Sass, Riho Taba, Martin ja Helen Tajur, Annika Tallinn, Hannes Tamjärv, Kaisa ja Taavi Tamkivi, Kalev Tanner, Sten Tikk, Priit ja Kärtu Vaikmaa, Markus Villig, Martin ja Mari-Liis Villig.
Ettevõtetest rahastavad fondi Alexela, Bolt, Edumeel, EfTEN Capital, Nortal, Pipedrive, Superangel, Taavet+Sten, Veriff ja Wise.


Vaata ka: www.heategu.ee/haridusfond

Jaga