Menüü

Selgusid NULA kaheksanda hooaja 10 osalejat

24. aprill 2023, Katrin Arvisto
NULA inkubaatorisse pääses 10 uudset algatust, teiste seas logopeedide mobiilirakendus, rattaringluse süsteem ning roheplatvorm.

Selgusid 10 värsket ideed, mida hakatakse edasi arendama Eesti ainsas ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatoris. Uusi lahendusi on oodata mitmes erinevas valdkonnas, keskkonnast vaimse terviseni. NULA inkubaatori kaheksandasse lendu kuuluvad Inimesekeskse vaimse tervise kogukonnateenuse arendustiim, Logopesa, Kriin, Elu 5.0, Räägime surmast, Lapsed lähisuhtevägivallas, Ühisametnik, Rõivaring, Sihtmik ja Asendusvelo.

NULA inkubaatori projektijuhi Agnes Kanguri sõnul said sel aastal kokku väga tugevad tiimid. “Tore on tõdeda, et sel aastal on inkubaatorisse valitud ideed väga läbimõeldud ning tulemas on tõesti tugev lend.” Ta loodab, et inkubaatorisse valitud algatused võtavad põhjalikust arendusprogrammist maksimumi ja panustavad omavahelisele koostööle.

Esimese kahe kuu jooksul saavad kõik 10 inkubaatorisse valitud algatust võimaluse oma ideed täpsustada ning testida. Seejärel tehakse vahevalik ning pooled meeskonnad jätkavad põhjalikumalt idee edasiarendamisega. Kogu perioodi ajal on algatustele toeks professionaalsed mentorid, koolitajad ja eksperdid.

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Heateo Sihtasutuse loodud NULA ühiskondlike algatuste inkubaatorisse laekus tänavu 67 ideed, millega soovitakse parandada mõnd Eesti elu kitsaskohta. Neist 15 said võimaluse esitleda oma ideed hindajatele, kes valisid välja 10 inkubaatorisse pääsejat.

Agnes Kangur tänas kõiki laekunud ideede autoreid ühiskondlike probleemide peale mõtlemise ja oma lahendusvariantide pakkumise eest. „Ka neile ideedele, mis seekord inkubaatorisse ei mahtunud, andsid NULA hindajad personaalset tagasisidet. Loodetavasti on see abiks kas lahenduse edasiarendamisel või kohendamisel,“ ütles Kangur.

Inkubaator saab avapaugu 5. mail ning kestab kuni oktoobri keskpaigani. Juunis selguvad vähemalt viis kõige tugevamat meeskonda, kes saavad oma idee arendamisega minna rohkem süvitsi ning kandideerida programmi lõppedes Kodanikuühiskonna Sihtkapitali välja pandud 25 000 € starditoetusele, mis antakse välja kuni kolmele algatusele.

Klõpsa siin ja tutvu NULA kaheksanda hooaja ideedega lähemalt!

Värskeid koostöid!

21. september 2023

September on huvitav kuu - toob endaga uut energiat, inspiratsiooni ning tegutsemistahet, kirjutab Heateo Haridusfondi portfellijuht Kadri Väljaste meie septembrikuise uudiskirja sissejuhatuseks. "Heateo jaoks on suurte ambitsioonide, innukuse ja energia säilitamisel peamiseks märksõnaks koostöö."

Üüriplatvormi Rendin looja aitab arendada asendusõpetajate vahendamise IT-süsteemi

20. september 2023

Asendusõpetajate vahendamine koolidesse on mahukas töö, mille paremaks korraldamiseks on MTÜ ASÕP arendamas uut IT süsteemi. Kui Heateo Haridusfondi toetaja, tarkvarainsener Alar Mäerand kuulis, et projektimeeskonnal oleks abi vaja, võttis ta väljakutse vastu ja asus mentori rolli. Intervjuus räägib Alar lähemalt, miks ta oma aega sellesse projekti panustab ja milline on kõige suurema mõjuga investeering tema jaoks.

Terje Äkke: et õpilased saaksid koolist parima võimaliku õpikogemuse, tasub toetada õpetajaid

19. september 2023

Alates maikuust töötab Arengusammude programmi haridusjuhina Terje Äkke, kelle pagasis on 25 aastat kogemust õpetaja, õppejuhi ja õpetajate juhendajana. Nüüd rakendab ta oma teadmisi selleks, et aidata Eesti koolide õpetajatel oma igapäevaväljakutsetega paremini toime tulla. Abivahendiks on Inglismaa õpetajate poolt välja töötatud ning Eesti teadlaste ja haridusekspertide poolt siinse kooli jaoks kohandatud Arengusammude programm, mille kasutuselevõttu Eestis toetab Heateo Haridusfond.

Vaata kõiki uudiseid