Menüü

Selgusid NULA kaheksanda hooaja 10 osalejat

24. aprill 2023, Katrin Arvisto
NULA inkubaatorisse pääses 10 uudset algatust, teiste seas logopeedide mobiilirakendus, rattaringluse süsteem ning roheplatvorm.

Selgusid 10 värsket ideed, mida hakatakse edasi arendama Eesti ainsas ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatoris. Uusi lahendusi on oodata mitmes erinevas valdkonnas, keskkonnast vaimse terviseni. NULA inkubaatori kaheksandasse lendu kuuluvad Inimesekeskse vaimse tervise kogukonnateenuse arendustiim, Logopesa, Kriin, Elu 5.0, Räägime surmast, Lapsed lähisuhtevägivallas, Ühisametnik, Rõivaring, Sihtmik ja Asendusvelo.

NULA inkubaatori projektijuhi Agnes Kanguri sõnul said sel aastal kokku väga tugevad tiimid. “Tore on tõdeda, et sel aastal on inkubaatorisse valitud ideed väga läbimõeldud ning tulemas on tõesti tugev lend.” Ta loodab, et inkubaatorisse valitud algatused võtavad põhjalikust arendusprogrammist maksimumi ja panustavad omavahelisele koostööle.

Esimese kahe kuu jooksul saavad kõik 10 inkubaatorisse valitud algatust võimaluse oma ideed täpsustada ning testida. Seejärel tehakse vahevalik ning pooled meeskonnad jätkavad põhjalikumalt idee edasiarendamisega. Kogu perioodi ajal on algatustele toeks professionaalsed mentorid, koolitajad ja eksperdid.

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Heateo Sihtasutuse loodud NULA ühiskondlike algatuste inkubaatorisse laekus tänavu 67 ideed, millega soovitakse parandada mõnd Eesti elu kitsaskohta. Neist 15 said võimaluse esitleda oma ideed hindajatele, kes valisid välja 10 inkubaatorisse pääsejat.

Agnes Kangur tänas kõiki laekunud ideede autoreid ühiskondlike probleemide peale mõtlemise ja oma lahendusvariantide pakkumise eest. „Ka neile ideedele, mis seekord inkubaatorisse ei mahtunud, andsid NULA hindajad personaalset tagasisidet. Loodetavasti on see abiks kas lahenduse edasiarendamisel või kohendamisel,“ ütles Kangur.

Inkubaator saab avapaugu 5. mail ning kestab kuni oktoobri keskpaigani. Juunis selguvad vähemalt viis kõige tugevamat meeskonda, kes saavad oma idee arendamisega minna rohkem süvitsi ning kandideerida programmi lõppedes Kodanikuühiskonna Sihtkapitali välja pandud 25 000 € starditoetusele, mis antakse välja kuni kolmele algatusele.

Klõpsa siin ja tutvu NULA kaheksanda hooaja ideedega lähemalt!

Valminud on uus tööriist haridusjuhtide arengu toetamiseks

25. mai 2023

Täna, 25. mail andsid Eesti Koolijuhtide Ühendus ja Heateo Haridusfond haridus- ja teadusministeeriumile üle uue haridusjuhtide kompetentsi- ja karjäärimudeli, mis on abiks nii haridusjuhtide värbamisel, nende arendamisel kui ka edasisel karjääri planeerimisel.

Tule Heateo kogukonnaüritusele 16. mail!

05. mai 2023

Heateo Sihtasutus alustab sel kevadel uut üritustesarja, mille raames kohtuvad huvilised, vabatahtlikud ning vabaühendused. Sarja "Heateo jutud" raames räägime sellest, mida tähendab töö kolmandas sektoris, vabatahtlikuks olemine ning millised on võimalused mõjusaks panustamiseks.

Värske käsiraamat on abiks parimate koolijuhtide leidmisel ja värbamisel

05. mai 2023

Heateo Haridusfondi toel valmis aprillis koolipidajatele mõeldud käsiraamat haridusjuhi värbamise ja valiku tulemuslikuks korraldamiseks. Haridusfondi jaoks on koolijuhtimise kvaliteet üks kolmest fookusteemast ja tee selleni algab kvaliteetsest värbamisest. Meie jaoks on oluline, et koolijuhtide värbamine oleks professionaalne ja saaksime Eesti koolidesse võimalikult tugeva juhiprofiiliga inimesed.

Vaata kõiki uudiseid