Menüü

Ühiskondlike algatuste inkubaator NULA alustab teist hooaega

14. märts 2017, Kärt Kaasik
75 000 eurose auhinnafondiga inkubaator, mis keskendub ühiskondlike algatuste arendamisele, alustab teist hooaega ja ootab kuni 11. aprillini lahendusi teravatele ühiskondlikele probleemidele.

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) ja Heateo Sihtasutuse korraldatava NULA inkubaatori eesmärk on leida uuenduslikke ja nupukaid lahendusi teravatele probleemidele Eesti ühiskonnas. Kuus meeskonda saavad võimaluse osaleda kuuekuulises inkubaatoris, kus arendatakse oma ideed koos ekspertide ja mentoritega.


“NULA esimene hooaeg näitas, et Eestis on ideid ja meeskondi, kes mõtlevad ja tegutsevad selle nimel, et lahendada probleeme, mis meid moel või teisel puudutavad”, ütles KÜSKi toetusprogrammide juht Mari-Liis Dolenko. Dolenko lisas, et esimesel aastal oli osalemise vastu väga suur huvi ja inkubaatori läbimine andis kõikidele meeskondadele tõuke oma idee elluviimiseks.


Pirkko Valge Heateo Sihtasutusest tõi välja, et inimeste ja organisatsioonide ring, kes peavad oluliseks maailmamuutjaid toetada, kasvab alustaval hooajal veelgi. „Sellel aastal teeme tihedat koostööd näiteks ärikonsultatsiooniettevõtte PwC, personaliarendusettevõtte Fontese ning eduka iduettevõtte Transferwisega, kellel kõigil on jagada väärtuslikke teadmisi uutele algatajatele”, täiendas Valge.


Inkubaatorisse oodatakse lahendusi, mis võivad olla seotud perede toimetuleku, hariduse, eakate elukvaliteedi, keskkonna, vaimse tervise või mõne muu kriitilise probleemiga Eesti ühiskonnas. Ideid, kuidas jõuda parimate lahendusteni ja võimalust kohtuda samast teemast huvitatud inimestega, pakuvad kaks inspiratsiooniõhtut – 28. märtsil Tallinnas ja 29. märtsil Tartus.


Mentoritena pakuvad meeskondadele tuge teiste professionaalide hulgas Gunnar Toomemets (Swedbank), Karla Agan (Eesti Energia), Kristjan Korjus (Starship), Tarmo Jüristo (Praxis), Ain Peil (Siseministeerium), Age Tomson (Haridus- ja Teadusministeerium), Kristi Klaasmägi (Noored Kooli), Keit Fomotškin (SPIN programm), Katriin Jüriska (Uuskasutuskeskus), Jaan Aps (Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik), Tarmo Meresmaa (PwC) ja Birgit Rootsi (JLP Kommunikatsioonibüroo) ning Kristina Udras  (Fontes).


Eelmisel aastal saatis oma idee 85 meeskonda ning inkubaatorisse jõudis neist seitse. Stardiraha oma idee elluviimiseks said Vaikuseminutid, Topsiring ja Kalamaja Avatud Kool.


Rohkem infot NULA inkubaatori kohta saad www.nula.ee

LISAINFO:

Mari-Liis Dolenko

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali vabaühenduste toetusprogrammi juht

mariliis@kysk.ee, 521 2422


Laura Kalda

Heateo Sihtasutuse portfellijuht

laura@heategu.ee, 5563 9986


Värskeid koostöid!

21. september 2023

September on huvitav kuu - toob endaga uut energiat, inspiratsiooni ning tegutsemistahet, kirjutab Heateo Haridusfondi portfellijuht Kadri Väljaste meie septembrikuise uudiskirja sissejuhatuseks. "Heateo jaoks on suurte ambitsioonide, innukuse ja energia säilitamisel peamiseks märksõnaks koostöö."

Üüriplatvormi Rendin looja aitab arendada asendusõpetajate vahendamise IT-süsteemi

20. september 2023

Asendusõpetajate vahendamine koolidesse on mahukas töö, mille paremaks korraldamiseks on MTÜ ASÕP arendamas uut IT süsteemi. Kui Heateo Haridusfondi toetaja, tarkvarainsener Alar Mäerand kuulis, et projektimeeskonnal oleks abi vaja, võttis ta väljakutse vastu ja asus mentori rolli. Intervjuus räägib Alar lähemalt, miks ta oma aega sellesse projekti panustab ja milline on kõige suurema mõjuga investeering tema jaoks.

Terje Äkke: et õpilased saaksid koolist parima võimaliku õpikogemuse, tasub toetada õpetajaid

19. september 2023

Alates maikuust töötab Arengusammude programmi haridusjuhina Terje Äkke, kelle pagasis on 25 aastat kogemust õpetaja, õppejuhi ja õpetajate juhendajana. Nüüd rakendab ta oma teadmisi selleks, et aidata Eesti koolide õpetajatel oma igapäevaväljakutsetega paremini toime tulla. Abivahendiks on Inglismaa õpetajate poolt välja töötatud ning Eesti teadlaste ja haridusekspertide poolt siinse kooli jaoks kohandatud Arengusammude programm, mille kasutuselevõttu Eestis toetab Heateo Haridusfond.

Vaata kõiki uudiseid