Sotsiaalne innovatsioon: läheneme vabaühenduste teenustele disainmõtlemisega
26. juuni 2014, Kaspar KelderSarnaselt ärisektorile soovivad ka vabaühendused tegutseda tulemuslikult ja pakkuda oma sihtrühmale kliendikeskseid, kvaliteetseid teenuseid, kuid oma tegevuse analüüsiks jääb igapäevaste teenuste pakkumise kõrvalt tihti aega väheks. Nii võivad ka tugevamad vabaühendused vajada oma teenuste ülevaatamisel aegajalt välist abi.
Seetõttu on 2014. aastal Heateo juures käivitunud sotsiaalse innovatsiooni projekti üks oluline osa teenusedisaini pilootprogramm, mille käigus aitame koostöös siseministeeriumi ja professionaalsete teenusedisaineritega 8 vabaühendusel oma teenused üle vaadata ja uuendada. Otsime disainmõtlemise, teenusedisaini tööriistade ja koosloome abil parimat viisi nende sihtrühmade probleemide leevendamiseks-lahendamiseks. Seejuures on äärmiselt oluline on tuua avalike teenuste puhul tagasi keskmesse teenuse sihtrühm, et nii vabaühendus kui ka ametnik saaks selgema kliendiperspektiivi.
3.juunil avaseminariga käivitunud teenusedisaini programmi eesmärgiks on, et meil oleksid:
– võimekamad ja nutikamad teenuste kujundajad ning osutajad
– kvaliteetsemad, kliendikesksemad, ressursisäästlikumad ja innovaatilisemad teenused
Programmis osaleb 6 sotsiaalteenuseid ja 2 haridusvaldkonna teenuseid osutavat vabaühendust:
MTÜ Abikäsi – erivajadustega inimeste tööhõive, sh erivajadustega inimeste väljaõpe, töökeskus, tööturule vahendamine;
SOS Lasteküla Eesti Ühing – peretugevdamisprogramm vähekindlustatud peredele;
SA Kiusamise Vastu – ennetustöö ning kiusamisjuhtumite lahendamise mudeli rakendamine;
Noored Kooli – õpetaja-ja liidrioskuste programm noortele õpetajatele;
MTÜ Eluliin – prostitutsiooni kaasatud isikutele ja inimkaubandusohvritele suunatud nõustamisteenused ja varjupaigateenus;
Tähtvere Avatud Naistekeskus – nõustamisteenused ja varjupaigateenus lähisuhtevägivalla ohvritele ning ohvrite lastele;
Puuetega Laste Tugikodu Päikesekiir – raske-ja sügava puudega laste lapsehoiuteenus;
SA Autistika – täiskasvanud autistide päevakeskus.
Igal osalejal on protsessi toetav oma tugiisik ja kaasatud on vastava teenuse avaliku sektori esindajad, kokku 16 pühendunud ametnikku Sotsiaalministeeriumist, Haridus- ja Teadusministeeriumist, Töötukassast, Sotsiaalkindlustusametist, Tallinna Linnavalitsusest.
Juunis esimest korda kohtunud meeskonnad teevad suve jooksul usinalt kodutööd, et siis augustis jõudsalt töötubadega alustada. Vahekokkuvõtteid saame teha oktoobris, millest ka Heategu läbi oma kanalite teada annab.
Taustaks, et samalaadsest disain-lähenemisest on juba olemas edukas näide ärisektorist Disainibuldooseri näol. Kaheaastane projekt viis kokku disainerid ja Eesti ettevõtted ning tõestas, et teadlik disaini kasutamine kasvatab käivet ja loob lisandväärtust.

Valminud on uus tööriist haridusjuhtide arengu toetamiseks
25. mai 2023
Täna, 25. mail andsid Eesti Koolijuhtide Ühendus ja Heateo Haridusfond haridus- ja teadusministeeriumile üle uue haridusjuhtide kompetentsi- ja karjäärimudeli, mis on abiks nii haridusjuhtide värbamisel, nende arendamisel kui ka edasisel karjääri planeerimisel.

Tule Heateo kogukonnaüritusele 16. mail!
05. mai 2023
Heateo Sihtasutus alustab sel kevadel uut üritustesarja, mille raames kohtuvad huvilised, vabatahtlikud ning vabaühendused. Sarja "Heateo jutud" raames räägime sellest, mida tähendab töö kolmandas sektoris, vabatahtlikuks olemine ning millised on võimalused mõjusaks panustamiseks.

Värske käsiraamat on abiks parimate koolijuhtide leidmisel ja värbamisel
05. mai 2023
Heateo Haridusfondi toel valmis aprillis koolipidajatele mõeldud käsiraamat haridusjuhi värbamise ja valiku tulemuslikuks korraldamiseks. Haridusfondi jaoks on koolijuhtimise kvaliteet üks kolmest fookusteemast ja tee selleni algab kvaliteetsest värbamisest. Meie jaoks on oluline, et koolijuhtide värbamine oleks professionaalne ja saaksime Eesti koolidesse võimalikult tugeva juhiprofiiliga inimesed.