Menüü

Tarvet Imala: alustavate ideedega tegelemine on värskendanud mu maailmapilti

28. aprill 2023, Katrin Arvisto
Heateo juures tegutseb iga-aastaselt sadakond vabatahtlikku, kes soovivad anda oma panuse ühiskondlike murekohtade lahendamisse. Üks neist on Playtechi raudvara Tarvet Imala, kes on oma aega ja teadmisi panustanud tärkavate ühiskondlike algatuste arengusse NULA inkubaatori raames. Tarveti sõnul aitab NULA mentori roll tal ka oma tööd paremini teha, sest võimaldab näha uusi lähenemisnurki. 

Miks oled otsustanud panustada vabatahtlikult oma aega NULA inkubaatori tiimide toetamisele?
Mul on tahtmine panustada teatud ulatuses oma aega ühiskondlikesse projektidesse. Kui vaadata, mis Eestis toimub, siis neid on väga palju erinevaid. NULA on minu jaoks sobiv mitmes mõttes – ma suudan siin väärtust luua, see valdkond on minu jaoks paeluv ning ajaline panus on minu jaoks sobiva suurusega.

Milles on alustavad ühiskondlikud algatused enim sinu nõu ja tuge vajanud?
Minu kõige suurem roll on olnud tiimidega koos mõelda ning esitada suunavaid küsimusi ning väljakutseid, et tiimid ise leiaksid vastused ja lahendused nende jaoks olulistele teemadele. Tihti on mitmete teemadega vaja luua arusaadav struktuur, et ideed ei ole liiga laialivalguvad ning selle baasilt luua töötav tegevuskava.

Mida on alustavate tiimide mentordamine sinule kui oma ala professionaalile andnud?
Kõige suurem panus minu jaoks on töötada koos inimestega valdkondades, millega mul ei ole otsest kokkupuudet. Niimoodi on minu mõttemaailm palju avardunud. Erinevate alustavate ideedega tegelemine on andnud palju ka minu igapäevasesse töösse, kus suurema osa ajast tegelen toodetega, mis on juba kaugel algusfaasist. See värskendab minu maailmapilti ja võimaldab probleemidele erinevatest külgedest läheneda.

Tarvet Imala

Intervjuu ilmus Heateo uudiskirjas
Soovid liituda heateo vabatahtlike kogukonnaga? Klõpsa siia!

Värskeid koostöid!

21. september 2023

September on huvitav kuu - toob endaga uut energiat, inspiratsiooni ning tegutsemistahet, kirjutab Heateo Haridusfondi portfellijuht Kadri Väljaste meie septembrikuise uudiskirja sissejuhatuseks. "Heateo jaoks on suurte ambitsioonide, innukuse ja energia säilitamisel peamiseks märksõnaks koostöö."

Üüriplatvormi Rendin looja aitab arendada asendusõpetajate vahendamise IT-süsteemi

20. september 2023

Asendusõpetajate vahendamine koolidesse on mahukas töö, mille paremaks korraldamiseks on MTÜ ASÕP arendamas uut IT süsteemi. Kui Heateo Haridusfondi toetaja, tarkvarainsener Alar Mäerand kuulis, et projektimeeskonnal oleks abi vaja, võttis ta väljakutse vastu ja asus mentori rolli. Intervjuus räägib Alar lähemalt, miks ta oma aega sellesse projekti panustab ja milline on kõige suurema mõjuga investeering tema jaoks.

Terje Äkke: et õpilased saaksid koolist parima võimaliku õpikogemuse, tasub toetada õpetajaid

19. september 2023

Alates maikuust töötab Arengusammude programmi haridusjuhina Terje Äkke, kelle pagasis on 25 aastat kogemust õpetaja, õppejuhi ja õpetajate juhendajana. Nüüd rakendab ta oma teadmisi selleks, et aidata Eesti koolide õpetajatel oma igapäevaväljakutsetega paremini toime tulla. Abivahendiks on Inglismaa õpetajate poolt välja töötatud ning Eesti teadlaste ja haridusekspertide poolt siinse kooli jaoks kohandatud Arengusammude programm, mille kasutuselevõttu Eestis toetab Heateo Haridusfond.

Vaata kõiki uudiseid