Menüü

Paus ja jätk

30. juuni 2023, Katrin Arvisto
"Suvepuhkuse-eelne uudiskiri paneb justkui semikooloni Heateo tegemistele. Aasta esimese poolega on saanud valmis väga suured ja mahukad ettevõtmised. Mõttelise semikooloni paneb Heateo sellele aastale ka meie tiimiliikmete Kersti ja Ulla edasiliikumine," kirjutab Heateo kommunikatsioonijuht Katrin Arvisto värske uudiskirja juhtkirjas.

Semikoolon on üks põnevamaid kirjavahemärke eesti keele grammatikas. Justkui oleks punkt, aga ei ole ka. Oleks nagu koma, aga päriselt mitte. Semikoolon on ideaalne märk, millega tähistada ühe mõtte lõppemist, aga mitte lause enda lõppu.

Suvepuhkuse-eelne uudiskiri paneb justkui semikooloni Heateo tegemistele. Aasta esimese poolega on saanud valmis väga suured ja mahukad ettevõtmised. Näiteks koolipidajatele mõeldud juhend, kuidas parimal võimalikul viisil haridusjuhte värvata; haridusjuhtide kompetentsi- ja karjäärimudel, millele haridus- ja teadusministeeriumi komisjon on asunud rakendusplaani looma. Aasta alguses viisime ka läbi järjekordse põhjaliku kandideerimisvooru “Ma armastan aidata” annetuskeskkonna jaoks ning alates juunist on 43 konkursi läbinud organisatsiooni armastanaidata.ee platvormil annetajate jaoks leitavad.

Mõttelise semikooloni paneb Heateo sellele aastale ka meie tiimiliikmete Kersti ja Ulla edasiliikumine. Mõlemad on olnud Heateos suurte ja mõjusate tegevuste käivitamise ja elluviimise juures - Kersti aitas töötada välja ja seejärel juhtis üle viie aasta Mõjufondi, Ulla vedas visioonikalt ja kindla käega koolijuhtimise valdkonna tegemisi - ning nüüd on aeg astuda järgmised sammud. Nagu intervjuust lugeda saab, on mõlema puhul need sammud loogiliseks jätkuks Heateo-ajale. Seega kumbki neist ei lõpeta lauset, vaid alustavad justkui uut mõtet.

Uudiskirja lõpust leiab videokokkuvõtte Heateo sünnipäevapeost, millega tähistasime senist 20aastast teekonda. Piduõhtu andis võimsa teadmise selle kohta, kui tugev on Heateo kogukond. Inimesed, kes kord on Heateoga kokku puutunud, jõuavad aja jooksul uutes rollides ikka ja jälle meie juurde tagasi. See on omaette väärtus, mis annab Heateole julgust aina uuteks ja uuteks mõteteks.

Peagi aga riputame tiimiga kontoriuksele kujundliku semikooloni, et pisut puhata ja augustist juba täie hooga tagasi tegudele asuda.

Imelist suve ja kohtumisteni!

Katrin Arvisto
Heateo kommunikatsioonijuht


Juhtkiri juhatas sisse Heateo juunikuise uudiskirja, mida saad lugeda siit.

Heateo 20. sünnipäeva aftermovie (autor: Kermo Pastarus)

Värskeid koostöid!

21. september 2023

September on huvitav kuu - toob endaga uut energiat, inspiratsiooni ning tegutsemistahet, kirjutab Heateo Haridusfondi portfellijuht Kadri Väljaste meie septembrikuise uudiskirja sissejuhatuseks. "Heateo jaoks on suurte ambitsioonide, innukuse ja energia säilitamisel peamiseks märksõnaks koostöö."

Üüriplatvormi Rendin looja aitab arendada asendusõpetajate vahendamise IT-süsteemi

20. september 2023

Asendusõpetajate vahendamine koolidesse on mahukas töö, mille paremaks korraldamiseks on MTÜ ASÕP arendamas uut IT süsteemi. Kui Heateo Haridusfondi toetaja, tarkvarainsener Alar Mäerand kuulis, et projektimeeskonnal oleks abi vaja, võttis ta väljakutse vastu ja asus mentori rolli. Intervjuus räägib Alar lähemalt, miks ta oma aega sellesse projekti panustab ja milline on kõige suurema mõjuga investeering tema jaoks.

Terje Äkke: et õpilased saaksid koolist parima võimaliku õpikogemuse, tasub toetada õpetajaid

19. september 2023

Alates maikuust töötab Arengusammude programmi haridusjuhina Terje Äkke, kelle pagasis on 25 aastat kogemust õpetaja, õppejuhi ja õpetajate juhendajana. Nüüd rakendab ta oma teadmisi selleks, et aidata Eesti koolide õpetajatel oma igapäevaväljakutsetega paremini toime tulla. Abivahendiks on Inglismaa õpetajate poolt välja töötatud ning Eesti teadlaste ja haridusekspertide poolt siinse kooli jaoks kohandatud Arengusammude programm, mille kasutuselevõttu Eestis toetab Heateo Haridusfond.

Vaata kõiki uudiseid