NULA viies hooaeg tõi kodudesse e-lapsehoidja, eakateni digisuhtluse, koolidesse helirännakud
19. november 2020, Kärt KaasikNagu varasematel aastatel, on ka tänavu kolmel algatusel võimalik saada Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt 25 000 euro suurune starditoetus. Kuus algatust on oma taotluse selleks esitanud. “Taotlusi hindavatel ekspertidel ja nõukogul seisab ees päris keeruline valik, sest on näha, et kõik meeskonnad on oma lahendused väga põhjalikult läbi mõelnud,” märkis Anneli Roosalu ja lisas, et KÜSKi otsus starditoetuse saajate kohta tuleb veel enne jõule.
Algusest saati on NULA inkubaatori programmi läbi viinud Heateo Sihtasutus. Sihtasutuse tegevjuhi Pirkko Valge hinnangul on osalejad alati osanud võtta programmist enda jaoks maksimumi. “Inkubaatoris on algatuste eestvedajail võimalus arendada oma ideid väga erinevate nurkade alt ja mul on tõeliselt hea meel, et mentorite ja juhendajatena on neile abikäe ulatanud oma ala tipud edukatest Eesti ettevõtetest,” rääkis Valge. Aastate jooksul on NULA osalejaid toetanud Avaron, Fontes, Pipedrive, Playtech, PwC Eesti, Transferwise, Veriff.
Sellel aastal osales NULA inkubaatori programmis kümme algatust, mis leevendavad muuhulgas kooliõpilaste vaimse tervise muresid, hõlbustavad väikelaste kõnearengu jälgimist, pakuvad uudseid lahendusi lapsehoiuks, aitavad hooldekoduelanike üksildustunnet leevendada, vähendavad toiduraiskamist jne. Kõigi tänavuste ja ka eelmiste aastate algatuste kohta saab lähemalt lugeda NULA kodulehelt. Varasematel aastatel on NULAst tuule tiibadesse saanud näiteks Asendusõpetajate süsteem, Vaikuseminutid, Topsiring, Jututaja, Tugitakso, Köömen jpt.
NULA on Eesti ainus ühiskondlikele algatustele mõeldud inkubaator, mille kutsusid 2016. aastal ellu Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Heateo Sihtasutus. Viie aasta jooksul on NULAsse esitatud ligi 400 ideed, neist 40 algatust on jõudnud inkubaatorisse. KÜSKi starditoetusena on seni välja antud 300 000 eurot, tänavused starditoetuse saajad selguvad detsembris.

Koolijuhid omandavad praktikal tippjuhi oskused, programm laieneb Tallinnast välja
04. veebruar 2021
Haridusjuhtide Praktikaprogramm, mille kutsusid möödunud aastal ellu Heateo Haridusfond ja Tallinna Haridusamet koostöös Fontesega, jätkab teise lennuga. Tegemist on unikaalse arenguprogrammiga, mis viib koolijuhi tunnustatud juhtimiskultuuriga ettevõttesse või asutusse praktikale. Sel korral suunduvad praktikale kokku 12 koolijuhti Tallinna, Tartu, Valga ja Narva koolidest, kellele pakuvad tuge tippjuhtidest mentorid.

„Ma armastan aidata“ keskkonnas annetati mullu rekordiliselt üle 340 000 euro
06. jaanuar 2021
Heateo SA ja Swedbanki asutatud „Ma armastan aidata“ keskkonnas annetati eelmisel aastal rekordiliselt 340 267 eurot. Enim toetati lastega tegelevad organisatsioone (27% annetustest) ning tervise valdkonna organisatsioone (24% annetustest), tugeva ühiskonna kategooria kogus vastavalt 21% annetustest, loomadega tegelevad organisatsioonid 18% ning haridusvaldkond 10% annetustest.

Pirkko Valge: südikusest ja uute olukordadega kohanemisest
22. detsember 2020
Mööduv aasta on pannud proovile meie kõigi südikuse. Keerulised hetked näitasid, kui oluline on nii lähedaste kui ka kogukonna toetus ja oleme seda tundud läbi aasta. Illustratsiooni autor on Eiko Ojala.