Menüü

NULA starditoetuse saavad sellel aastal Digiõps ja Arusaamise agentuur

06. detsember 2022, Katrin Arvisto
SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali nõukogu kinnitas NULA ühiskondlike algatuste inkubaatori tänavused starditoetuse saajad. Seekord valiti lahenduste hulgast välja kaks parimat, kes kumbki saavad pea 25 000 eurose starditoetuse. Toetuse saajaid valiti juba seitsmendat korda.

Starditoetuse saavad:

DIGIÕPS MTÜ
Projekt: kvalifitseeritud aineõpetajaga reaalajas toimuvad veebitunnid Eesti koolidesse.
Digiõps viib omavahel kokku kvalifikatsiooniga aineõpetaja, kes võib asuda ükskõik millises maailma paigas, ja kooli, kus vajatakse aineõpetajat. Klassiruumis olevad õpilased kohtuvad veebitundi andva õpetajaga ekraani vahendusel. Lahendus aitab leevendada kvalifitseeritud õpetajate puudust ja vähendab kvaliteedilõhet maa- ja linnakoolide vahel.
Rahastuse summa: 24 042,00€

Digiõpsi tiim koos Kodanikuühiskonna Sihtkapitali juhataja ja Heateo SA tegevjuhiga.
Pildil vasakult: Anneli Roosalu, Margot Semilarski, Anneli Vetka, Pille Laine, Pirkko Valge.
Pildilt puudub Digiõpsi tiimi neljas liige Bianka Makoid.

ARUSAAMISE AGENTUUR
Projekt: luua toimiv organisatsioon, mis teeb keerulise keele probleemi ühiskonnas nähtavaks, koolitab spetsialiste, teeb lihtsas keeles sisuloomet ja avaldab arvamusliidrina teemakohaseid artikleid.
Alates 2025. aasta suvest on digitaalne ligipääsetavus (sh info lihtsas keeles) kohustuslik kõigile toodetele, teenustele ning avaliku sektori veebisaitidele ja mobiilirakendustele. Lihtsat keelt vajavad eelkõige intellektipuudega inimesed, eesti keelt emakeelena mitte rääkivad inimesed, lugemisraskustega inimesed, eakad ja lapsed. Lihtsas Keeles on kuutasupõhine lahendus, mis teeb lihtsa keele tõlked kättesaadavaks igal Drupali või WordPressi lehel.
Rahastuse summa: 24 992,90€

Arusaamise Agentuuri tiim koos Kodanikuühiskonna Sihtkapitali juhataja ja Heateo SA tegevjuhiga.
Pildil vasakult: Anneli Roosalu, Jürgen Kask, Katrin Jõgisaar, Pirkko Valge. Pildilt puudub Piret Räni.

Tunnustust väärivad ka teised tänavusse lõppvooru saanud algatused: Noorte Vabamu – NoVa tiim tegeles õpiampsude platvormi arendamisega. Kooliratas on asunud muutma koole rattarikkamaks ning Tuksu teise südames käivitas juba mitmenda kampaania veredoonorluse populariseerimiseks. Ajapuuduses peredel aitab täisväärtuslikke toidukordi korraldada pilveköök Om Nom. Leluelu paneb mänguasjad ringlema ning ReStailit teeb riideringluse mugavaks.

NULA inkubaator on ühiskondlikke algatusi aidanud ellu viia juba seitse aastat. Igal aastal korraldatakse konkurss, kus kodanikuühiskond saab esitada ideid, millega läbi innovatiivsete lahenduste elu Eestis või terves maailmas paremaks muuta. Inkubaatori kutsusid 2016. aastal ellu SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Heateo Sihtasutus.

Allikas: SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali pressiteade

13 koolijuhti lähevad tippettevõtetesse praktikandiks

15. jaanuar 2023

Jaanuaris lähevad Eesti suurematesse pankadesse ja tehnoloogiaettevõtetesse pikale praktikale 13 haridusjuhti üle Eesti. Neljandat aastat toimuv praktikaprogramm annab uusi teadmisi ja ideid, kuidas veel paremini oma kooli juhtida. Esimesed koolijuhid on oma praktikat juba alustanud, teised teevad seda alates uuest nädalast.

“Ma armastan aidata” keskkonnas annetati eelmisel aastal 688 011 eurot

11. jaanuar 2023

Eesti inimesed annetasid eelmisel aastal “Ma armastan aidata” annetuskeskkonna kaudu kokku 688 011 eurot, mis tähistab uut rekordit keskkonna ajaloos. 54% sellest summast läks Eesti-sisestele, 46% Ukraina toetusprojektidele.

2022 - suurte raputuste ja väikeste võitude aasta

23. detsember 2022

"Alustasime aastat suure hooga, aga korraks jäi kõik seisma. Nii meie kui ka mitmed algatused võtsid hoogu maha ja mängisid plaane ümber," kirjutab Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge aasta viimase uudiskirja juhtkirjas.

Vaata kõiki uudiseid