NULA inkubaatorisse esitati 82 ideed
08. aprill 2019, Kärt KaasikKõik esitatud ideed läbivad hindamisprotsessi, neid vaatavad analüütilise pilguga erinevad oma ala eksperdid, kelle hulka kuuluvad nii ministeeriumite, erasektori kui vabaühenduste esindajad. 26. aprilliks selguvad kümme meeskonda, kes jätkavad oma idee arendamist kuuekuulises inkubaatoris, saades igakülgset tuge nii koolituste kui mentorluse käigus.
“Nagu ka möödunud aastatel, oli ka sel aastal üheks populaarsemaks valdkonnaks, milles ideid esitati, haridus,” tõdes NULA inkubaatori projektijuht Marleen Pedjasaar. “Samuti puudutasid mitmed lahendused just eakaid või tööturgu - on näha, et ühiskonnas aktuaalsed teemad või kitsaskohad on pannud inimesi mõtlema, kuidas panustada märgatud probleemide lahendamisse,” tundis Marleen heameelt.
“Sel aastal oleme lubanud inkubaatorisse mittepääsenud ideed ka NULA veebilehele üles riputada, et idee esitaja saaks leida mõttekaaslasi või viia idee ellu ka ilma inkubaatori abita,” kommenteeris Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetuste juht Mari-Liis Dolenko. “Ja juba paari nädala pärast saame jagada häid uudiseid neile, kes oma nutikaid ideid meile 25. aprillil esitlema tulla saavad,” rääkis Mari-Liis konkursi edasisest käigust.
Poole aasta jooksul saavad meeskonnad uusi teadmisi tegevus- ja finantsmudeli loomisest, mõju hindamisest ja kommunikatsioonist. Koolituspäevade kõrval on olulisel kohal personaalne mentorlus, mida pakuvad oma ala tipud nii era- kui avalikust sektorist.
Novembri alguses ootab Kodanikuühiskonna Sihtkapital inkubatsiooni läbinutelt juba põhjalikult läbimõeldud lahendusi ja tegevusplaane edasiseks ning toetab kuni kolme algatuse käivitamist kuni 25 000 euroga.

13 koolijuhti lähevad tippettevõtetesse praktikandiks
15. jaanuar 2023
Jaanuaris lähevad Eesti suurematesse pankadesse ja tehnoloogiaettevõtetesse pikale praktikale 13 haridusjuhti üle Eesti. Neljandat aastat toimuv praktikaprogramm annab uusi teadmisi ja ideid, kuidas veel paremini oma kooli juhtida. Esimesed koolijuhid on oma praktikat juba alustanud, teised teevad seda alates uuest nädalast.

“Ma armastan aidata” keskkonnas annetati eelmisel aastal 688 011 eurot
11. jaanuar 2023
Eesti inimesed annetasid eelmisel aastal “Ma armastan aidata” annetuskeskkonna kaudu kokku 688 011 eurot, mis tähistab uut rekordit keskkonna ajaloos. 54% sellest summast läks Eesti-sisestele, 46% Ukraina toetusprojektidele.

2022 - suurte raputuste ja väikeste võitude aasta
23. detsember 2022
"Alustasime aastat suure hooga, aga korraks jäi kõik seisma. Nii meie kui ka mitmed algatused võtsid hoogu maha ja mängisid plaane ümber," kirjutab Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge aasta viimase uudiskirja juhtkirjas.