NULA inkubaatori algatused on jõudnud otsustava hetkeni
30. september 2021, Katrin ArvistoSellel hooajal osales NULA inkubaatoris kokku 11 meeskonda, neist seitse läbis programmi täies mahus.
NULAle omaselt suunasime kõik meeskonnad kohe hästi praktiliste tegevuste juurde. Kui lean-meetodi ja teenuse disaini koolitusel oli probleem ja sihtrühmad defineeritud ning prototüüp välja töötatud, asuti lahendust sihtrühma peal testima. Paralleelselt analüüsiti teisi sarnaseid teenuseid ja visualiseeriti enda oma. See kõik toimus tootedisainer Brett-Astrid Võmma juhendamisel. Meie väga hea partneri Fontese abil süveneti kohe ka meeskonnarollidesse ja grupidünaamikasse, lisaks analüüsis Fontes meeskondade tiimiprofiile ja viis läbi meeskonna juhtide kovisiooni.
Pärast vahevalikut ja põgusat suvepuhkust jätkas oma teekonda seitse algatust. Esimene näost-näkku kohtumine toimus NULA kommunikatsioonipäeval, mida juhtis Playtechi turundus- ja kommunikatsioonijuht Kärt Kaasik. Tegusasse päeva mahtus kommunikatsioonieesmärkide seadmine, oma sihtrühmade infotarbimisharjumuste kaardistamine, põhisõnumite sõnastamine jpm. Mõju juhtimise koolitusel mõtlesid meeskonnad Jaan Apsi juhendamisel läbi, mis ja kelle jaoks nende tegevuse tulemusena paremaks muutub. Luubi all olid vajadused, lahendused, indikaatorid, mõõtmine ning iga algatuse tervikliku mõju mudel ehk muutuse teooria.
Viimasena kohtusid algatused finantspäeval, kus Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge tegi alustuseks põhjaliku sissevaate ühiskondlike algatuste rahastamisse, juttu oli erinevatest tuluallikatest ja koos arutati, millised rahastusallikad sobivad MTÜdele, millised OÜdele. Seejärel jagasid oma kogemusi kaks inspireerivat esinejat – Teibi Torm, kelle eestvedamisel sai NULAst alguse Asendusõpetajate programm ning Kelly Lilles, lastele mõeldud nutirakenduse ALPA Kids looja.
Koolitusprogramm sai küll läbi, aga algatuste töö veel jätkub. Oktoobri keskel on Kodanikuühiskonna Sihtkapitali poolt välja pandud starditoetuse taotlemise tähtaeg, kus kuni kolmel algatusel on võimalus saada 25 000 eurot oma lahenduse käivitamiseks. Kõik meeskonnad kohtuvad veel novembri alguses, et inkubaatori kuuendale hooajale üheskoos punkt panna.
---
NULA inkubaatori kutsusid 2016. aastal ellu Kodanikuühiskonna Sihtkapital koostöös Heateo Sihtasutusega ning kuue hooaja jooksul on inkubaatorisse esitatud ligi 500 ideed mõne ühiskondlikult olulise probleemi lahendamiseks. Inkubaatorist on välja kasvanud mitmed tuntud algatused, teiste seas Vaikuseminutid, Asendusõpetajate programm, Köömen, Jututaja ja e-lapsehoidja.

Valminud on uus tööriist haridusjuhtide arengu toetamiseks
25. mai 2023
Täna, 25. mail andsid Eesti Koolijuhtide Ühendus ja Heateo Haridusfond haridus- ja teadusministeeriumile üle uue haridusjuhtide kompetentsi- ja karjäärimudeli, mis on abiks nii haridusjuhtide värbamisel, nende arendamisel kui ka edasisel karjääri planeerimisel.

Tule Heateo kogukonnaüritusele 16. mail!
05. mai 2023
Heateo Sihtasutus alustab sel kevadel uut üritustesarja, mille raames kohtuvad huvilised, vabatahtlikud ning vabaühendused. Sarja "Heateo jutud" raames räägime sellest, mida tähendab töö kolmandas sektoris, vabatahtlikuks olemine ning millised on võimalused mõjusaks panustamiseks.

Värske käsiraamat on abiks parimate koolijuhtide leidmisel ja värbamisel
05. mai 2023
Heateo Haridusfondi toel valmis aprillis koolipidajatele mõeldud käsiraamat haridusjuhi värbamise ja valiku tulemuslikuks korraldamiseks. Haridusfondi jaoks on koolijuhtimise kvaliteet üks kolmest fookusteemast ja tee selleni algab kvaliteetsest värbamisest. Meie jaoks on oluline, et koolijuhtide värbamine oleks professionaalne ja saaksime Eesti koolidesse võimalikult tugeva juhiprofiiliga inimesed.