Menüü

NULA inkubaator ootab ühiskonda muutvaid ideid

28. veebruar 2023, Katrin Arvisto
Eesti ainus ühiskondlikele algatustele mõeldud inkubaator NULA alustab juba kaheksandat hooaega ja ootab alates 28. veebruarist kuni 31.märtsini ideid Eesti elu parandamiseks. Kolmel parimal algatusel, mis läbivad pooleaastase inkubaatori, on võimalik saada idee elluviimiseks kuni 25 000 euro suurune stardikapital Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt.

“Algab Nupukate Lahenduste inkubaatori 8.hooaeg. Varasemad aastad on näidanud, et Eestis on väga palju inimesi, kes soovivad lahendada probleeme, mida nad on ühiskonnas märganud. Kui soovid pakkuda lahendust mõnele probleemile, siis NULA inkubaator on just selleks loodud, sest on Eestis ainuke inkubaator, mis on suunatud ühiskondlike algatuste arendamisele,” kommenteeris SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali juht Anneli Roosalu.

NULA inkubaatori projektijuhi Agnes Kanguri sõnul on NULA programm üles ehitatud nii, et see sobiks ka neile, kes pole varasemalt ei kodanikualgatuse ega ettevõtlusega kokku puutunud. „Kõige olulisem on uudne idee ja läbimõeldud lahendus. Oskused, kuidas algsest ideest toimiv lahendus kasvatada, tulevad programmis pühendunult osaledes. Aastatega on esitatud ligi 600 ideed, nüüd ootame Sinu maailma muutvat ideed!“ lisas Kangur.

Poole aasta pikkuse koolitus- ja arendusprogrammi käigus aitab NULA kasvatada algsetest ideedest toimivad lahendused. Inkubaatori fookus on idee testimisel ja arendamisel, lisaks õpitakse teenusedisaini, mõju mõõtmist, kommunikatsiooni ja rahastuse kaasamist. See kõik toimub oma ala tippspetsialistidest koolitajate ja mentorite käe all, eelmisel aastal olid mentorid sellistest tunnustatud ettevõtetest nagu Veriff, Pipedrive, Wise, Klaus ja Playtech.

“Saime eelmisel aastal kogemuse, kui palju häid ühiskonda edendavaid ideid Eesti inimestel on ja kuidas neid parimal moel aidata. Seetõttu on hea meel olla ka sellel aastal NULA toetajate professionaalses ringis ning kutsume kõiki olema julged ja oma ideid taotlusvooru esitama. Teame ju, et idee üksi ei maksa midagi - sellest tuleb rääkida ja asuda seda reaalselt ellu viima," julgustas Luminori äripanganduse juht Marjan Savtšenko.

NULA inkubaator on ellu kutsutud, et aidata nutikalt lahendada ühiskondlikke probleeme ehk anda vastused ja lahendused küsimusele „Mis on pildil valesti?“.

Sel aastal oleme tõstatanud neli ühiskondlikku teemat: noorte vaimne tervis, veipimine, autostumine ning riiete ületarbimine, mis aga ei tähenda, et muud ühiskondlikud probleemid olulised ei oleks. Ootame ideid igast valdkonnast. Leiame, et NULA inkubaatoril on oluline roll tulevaste sotsiaalsete ettevõtjate koolitamisel, et neil oleks olemas oskused ja teadmised, kuidas olulisi teemasid mõjusalt lahendada.

Kandideerimiseks tuleb lühidalt iseloomustada probleemi, mida lahendada soovitakse, ning kirjeldada oma ideed. Kasulik on leida endale ka mõni mõttekaaslane, sest idee arendamine meeskonnaga on kiirem ja tõhusam. Oma ettevõtet või organisatsiooni ei pea kandideerimise ajaks veel loodud olema. Ankeedi leiab NULA kodulehelt.

Idee esitamise tähtaeg on 31. märts.

NULA infoga jooksvalt kursis olemiseks tasub jälgida NULA Facebooki lehte või liituda NULA uudiskirjaga

NULA koostööpartnerid: Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Eesti Koostöö Kogu, Luminor, Ekspress Grupp, Delfi, Eesti Päevaleht, Cargobus OÜ, Linnaekraanid, Citycon, Solaris, CV-Online Estonia OÜ, Fontes.

***
Kodanikuühiskonna Sihtkapital on Siseministeeriumi haldusalas olev organisatsioon, mille eesmärk on võimestatud avalikes huvides tegutsevad vabaühendused, tugev kodanikuühiskond ja aktiivsed inimesed. 15 aasta jooksul on erinevate konkursside ja taotlusvoorude raames arendatud sadade vabaühenduste võimekust ning toetatud üle paari tuhande Eestis.

Heateo Sihtasutus kasvatab ja käivitab ühiskondlikke probleeme lahendavaid algatusi aastast 2003. Heateo portfellist on teiste hulgas sirgunud organisatsioonid nagu SA Noored Kooli, MTÜ Uuskasutuskeskus ja SA Kiusamisvaba Kool.

Heateo nõukogu värskeim liige Andres Suimets: investorid on järjest ühiskonnateadlikumad

13. märts 2023

Heateo Sihtasutuse nõukoguga on liitunud Swedbanki privaatpanganduse juht Andres Suimets, kes võttis teatepulga nii pangas kui Heateo nõukogus üle Sven Jürgensonilt. Millise pildi on ta Heateost praeguseks saanud ja millise ühiskondliku murekoha lahendamist ta isiklikult kõige rohkem ootab, räägib Andres intervjuus Heateo uudiskirjale.

Personaliagentuuri Smartful Growth asutaja Helen Pärli: on lausa lust töötada kolmanda sektoriga, kus tehakse tööd siiralt ja hingega

11. märts 2023

Viimasel kodanikuühiskonna aasta vabatahtlike konkursil nimetati aasta ettevõtteks Smartful Growth, mis on pakkunud ühiskondlikele algatustele personalialast ekspertnõu alates 2020. aastast. Kui enamasti asuvad ettevõtted ühiskondlikult panustama mõnda aega pärast ärieesmärkide edukat saavutamist, siis Smartful Growthi asutaja Helen Pärli andis oma soovist pro bono nõustada märku käsikäes ettevõtte asutamisega. Palusime tal oma valikutest ja väärtustest lähemalt rääkida.

Haridusuuendaja Maria Rahamägi: paindliku ja avatud haridussüsteemi toel on noored tuleviku tööturu jaoks paremini valmis

10. märts 2023

Haridusalgatuse Edumus asutaja ja eestvedaja Maria Rahamägi soovib, et noored oleksid võimelised kiiresti muutuva ühiskonnaga kohanema ja on selle jaoks loonud lahenduse, mis annab noortele koolist kaasa võimalikult rikkaliku teadmistepagasi. Viie aastaga on algsest ideest kasvanud välja enam kui poolesaja valikainega veebikool, mille arendamisele pani koos teiste investoritega õla alla ka Heateo Haridusfond.

Vaata kõiki uudiseid