Menüü

“Ma armastan aidata” keskkonnas sündis talgupäeval uus päevarekord

30. november 2022, Katrin Arvisto
Teisipäeval, 29. novembril toimunud annetamistalgutel otsustas enam kui 2400 annetajat toetada enda jaoks südamelähedasi organisatsioone “Ma armastan aidata” keskkonna vahendusel, annetades neile kokku 70 657 eurot. Swedbank lisas sellele summale omalt poolt 40 000 eurot, mis tõstis talgupäeva annetuste kogusumma 110 657 euroni.

“Arvestades nii kõrget inflatsiooni kui ka neid annetusi, mida Eesti inimesed on juba aasta jooksul seoses Ukraina sõjaga tublisti teinud, oli tänavu annetamistalgute tulemust raskem prognoosida. Seda suurem rõõm oli eile õhtul tulemusi lukku lüües, kui selgus, et sündis uus rekord ühel päeval annetuskeskkonnas tehtud annetustest,“ rääkis Swedbanki toetustegevuste juht ja annetuskeskkonna “Ma armastan aidata” üks eestvedajaist Merje Klopets. Võrreldes eelmise aasta annetamistalgute päevaga annetasid inimesed „Ma armastan aidata“ keskkonnas 30% enam. „Aitäh igale inimesele, kes eile oma annetuse teele saatis! Selle eest saavad Eesti heategevusorganisatsioonid palju vajalikku korda saata,“ lisas Klopets.

Inimesed annetasid kõige enam Saaremaa Lemmikloomade Turvakodule, millele järgnesid annetused Heateo Sihtasutusele, Kiusamisvabale Koolile ja Eestimaa Loomakaitse Liidule. Kõige suuremad ühekordsed annetused olid 5000-eurone (Heateo Sihtasutusele ja Kiusamisvabale Koolile) ja 1500-eurone (MTÜ-le Vaikuseminutid). Keskmine annetus talgupäeval oli 29 eurot, mis on 4 eurot rohkem kui aasta varem.

Annetamistalgute päeval võimendas Swedbank inimeste tehtud annetusi omalt poolt. Swedbank kannab organisatsioonidele oma osa annetusest üle detsembrikuu jooksul. Võimendus jaguneb heategevusorganisatsioonide vahel proportsionaalselt vastavalt sellele, kui suure osakaalu annetustest üks või teine organisatsioon selle päeva jooksul kogus.

“Ma armastan aidata” on 2008. aastal Swedbanki ja Heateo Sihtasutuse koostöös loodud keskkond, mis viib annetajad kokku Eesti heategevusorganisatsioonidega. Annetaja saab valida 61 organisatsiooni vahel, mis koguvad annetusi viies valdkonnas: haridus, lapsed, loomad ja loodus, tervis ning tugev ühiskond. Aastate jooksul on „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonna kaudu annetatud abivajajate toetuseks 3,8 miljonit eurot.

Annetamistalgud toimusid Eestis rahvusvahelise Giving Tuesday eeskujul. 29. novembril korraldati üle maailma kampaaniaid ning üritusi, et leida uusi annetajaid, tugevdada sidet olemasolevatega ning edendada annetamiskultuuri laiemalt. Eestis veab talguid eest Vabaühenduste Liit koostöös maakondlike arenduskeskustega.

13 koolijuhti lähevad tippettevõtetesse praktikandiks

15. jaanuar 2023

Jaanuaris lähevad Eesti suurematesse pankadesse ja tehnoloogiaettevõtetesse pikale praktikale 13 haridusjuhti üle Eesti. Neljandat aastat toimuv praktikaprogramm annab uusi teadmisi ja ideid, kuidas veel paremini oma kooli juhtida. Esimesed koolijuhid on oma praktikat juba alustanud, teised teevad seda alates uuest nädalast.

“Ma armastan aidata” keskkonnas annetati eelmisel aastal 688 011 eurot

11. jaanuar 2023

Eesti inimesed annetasid eelmisel aastal “Ma armastan aidata” annetuskeskkonna kaudu kokku 688 011 eurot, mis tähistab uut rekordit keskkonna ajaloos. 54% sellest summast läks Eesti-sisestele, 46% Ukraina toetusprojektidele.

2022 - suurte raputuste ja väikeste võitude aasta

23. detsember 2022

"Alustasime aastat suure hooga, aga korraks jäi kõik seisma. Nii meie kui ka mitmed algatused võtsid hoogu maha ja mängisid plaane ümber," kirjutab Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge aasta viimase uudiskirja juhtkirjas.

Vaata kõiki uudiseid