Menüü

“Ma armastan aidata” keskkonnas sündis talgupäeval uus päevarekord

30. november 2022, Katrin Arvisto
Teisipäeval, 29. novembril toimunud annetamistalgutel otsustas enam kui 2400 annetajat toetada enda jaoks südamelähedasi organisatsioone “Ma armastan aidata” keskkonna vahendusel, annetades neile kokku 70 657 eurot. Swedbank lisas sellele summale omalt poolt 40 000 eurot, mis tõstis talgupäeva annetuste kogusumma 110 657 euroni.

“Arvestades nii kõrget inflatsiooni kui ka neid annetusi, mida Eesti inimesed on juba aasta jooksul seoses Ukraina sõjaga tublisti teinud, oli tänavu annetamistalgute tulemust raskem prognoosida. Seda suurem rõõm oli eile õhtul tulemusi lukku lüües, kui selgus, et sündis uus rekord ühel päeval annetuskeskkonnas tehtud annetustest,“ rääkis Swedbanki toetustegevuste juht ja annetuskeskkonna “Ma armastan aidata” üks eestvedajaist Merje Klopets. Võrreldes eelmise aasta annetamistalgute päevaga annetasid inimesed „Ma armastan aidata“ keskkonnas 30% enam. „Aitäh igale inimesele, kes eile oma annetuse teele saatis! Selle eest saavad Eesti heategevusorganisatsioonid palju vajalikku korda saata,“ lisas Klopets.

Inimesed annetasid kõige enam Saaremaa Lemmikloomade Turvakodule, millele järgnesid annetused Heateo Sihtasutusele, Kiusamisvabale Koolile ja Eestimaa Loomakaitse Liidule. Kõige suuremad ühekordsed annetused olid 5000-eurone (Heateo Sihtasutusele ja Kiusamisvabale Koolile) ja 1500-eurone (MTÜ-le Vaikuseminutid). Keskmine annetus talgupäeval oli 29 eurot, mis on 4 eurot rohkem kui aasta varem.

Annetamistalgute päeval võimendas Swedbank inimeste tehtud annetusi omalt poolt. Swedbank kannab organisatsioonidele oma osa annetusest üle detsembrikuu jooksul. Võimendus jaguneb heategevusorganisatsioonide vahel proportsionaalselt vastavalt sellele, kui suure osakaalu annetustest üks või teine organisatsioon selle päeva jooksul kogus.

“Ma armastan aidata” on 2008. aastal Swedbanki ja Heateo Sihtasutuse koostöös loodud keskkond, mis viib annetajad kokku Eesti heategevusorganisatsioonidega. Annetaja saab valida 61 organisatsiooni vahel, mis koguvad annetusi viies valdkonnas: haridus, lapsed, loomad ja loodus, tervis ning tugev ühiskond. Aastate jooksul on „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonna kaudu annetatud abivajajate toetuseks 3,8 miljonit eurot.

Annetamistalgud toimusid Eestis rahvusvahelise Giving Tuesday eeskujul. 29. novembril korraldati üle maailma kampaaniaid ning üritusi, et leida uusi annetajaid, tugevdada sidet olemasolevatega ning edendada annetamiskultuuri laiemalt. Eestis veab talguid eest Vabaühenduste Liit koostöös maakondlike arenduskeskustega.

Valminud on uus tööriist haridusjuhtide arengu toetamiseks

25. mai 2023

Täna, 25. mail andsid Eesti Koolijuhtide Ühendus ja Heateo Haridusfond haridus- ja teadusministeeriumile üle uue haridusjuhtide kompetentsi- ja karjäärimudeli, mis on abiks nii haridusjuhtide värbamisel, nende arendamisel kui ka edasisel karjääri planeerimisel.

Tule Heateo kogukonnaüritusele 16. mail!

05. mai 2023

Heateo Sihtasutus alustab sel kevadel uut üritustesarja, mille raames kohtuvad huvilised, vabatahtlikud ning vabaühendused. Sarja "Heateo jutud" raames räägime sellest, mida tähendab töö kolmandas sektoris, vabatahtlikuks olemine ning millised on võimalused mõjusaks panustamiseks.

Värske käsiraamat on abiks parimate koolijuhtide leidmisel ja värbamisel

05. mai 2023

Heateo Haridusfondi toel valmis aprillis koolipidajatele mõeldud käsiraamat haridusjuhi värbamise ja valiku tulemuslikuks korraldamiseks. Haridusfondi jaoks on koolijuhtimise kvaliteet üks kolmest fookusteemast ja tee selleni algab kvaliteetsest värbamisest. Meie jaoks on oluline, et koolijuhtide värbamine oleks professionaalne ja saaksime Eesti koolidesse võimalikult tugeva juhiprofiiliga inimesed.

Vaata kõiki uudiseid