Menüü

“Ma armastan aidata” keskkonnas annetati eelmisel aastal 688 011 eurot

11. jaanuar 2023, Katrin Arvisto
Eesti inimesed annetasid eelmisel aastal “Ma armastan aidata” annetuskeskkonna kaudu kokku 688 011 eurot, mis tähistab uut rekordit keskkonna ajaloos. 54% sellest summast läks Eesti-sisestele, 46% Ukraina toetusprojektidele.

“Lõppenud aasta näitas mitmel moel, kui abivalmid ja kaastundlikud Eesti inimesed on,” ütles annetuskeskkonna eestvedaja, Heateo Sihtasutuse kommunikatsioonijuht Katrin Arvisto. “Vahetult pärast Ukrainas lahvatanud sõda kasvasid hüppeliselt annetused neile organisatsioonidele, mis aitasid Eestisse jõudnud põgenikke või andsid abi Ukrainas kohapeal. Selle juures jagus annetajate tähelepanu ja toetust jätkuvalt ka organisatsioonidele, mis tegelevad Eesti ühiskonnas oluliste teemadega,” tõi Arvisto välja. “Loodan, et inimesed, kes eelmisel aastal kas esmakordselt või üle pika aja annetasid, kogesid sellega kaasnevat head tunnet ja jätkavad südamelähedaste algatuste toetamist ka edaspidi. Seda abi on väga vaja,” lisas ta.

Esimest korda annetuskeskkonna ajaloos said ülekaalukalt enim annetusi organisatsioonid, mis seisavad tugeva ja sidusa ühiskonna eest. Neile annetati kokku 320 288 eurot ehk 47% kõigist aasta jooksul tehtud annetustest. Sellesse kategooriasse kuulub ka enamik Ukrainaga seotud projektidest ning suurim annetuste koguja oli Päästeliit 114 478 euroga.

"Täname annetajaid nii Päästeliidu kui Ukraina päästjate poolt. Oleme tänu teile saanud pakkuda kiiret ja vajalikku abi oma Ukraina kolleegidele - sellega on reaalselt elusid päästetud, sõjaõudusi vähendatud. Samal ajal hoiame ja toetame ka Eesti oma päästjaid, et elupäästev abi oleks lähedal, meie kogukonnad hoitud," sõnas Päästeliidu juhatuse esimees Piia Kallas.

Lisaks Päästeliidule kogusid eelmisel aastal suuremas mahus annetusi MTÜ Mondo, vähiravifond Kingitud Elu, Tallinna Lastehaigla Toetusfond ning Eestimaa Loomakaitse Liit. Kõik neist peale vähiravifondi kogusid annetusi ka Ukrainaga seotud tegevuste toetuseks.

Keskmine ühekordne annetus oli eelmisel aastal 43 eurot (aasta varem 34 eurot), aasta jooksul tehti ka mitu 5000-eurost annetust. Enim annetati märtsis ja kõige vähem septembris. Kõige suurem osa, 47% annetuste kogusummast läks tugeva ühiskonna valdkonna organisatsioonidele. Viiendik ehk 21% annetustest läks laste ja perede heaks, 16% tervise valdkonna organisatsioonidele, 14% loomade ja looduse eest seisvatele ühendustele ning 3% haridusvaldkonnas tegutsevatele organisatsioonidele.

2022. aasta eraisikute annetuste kogusummale lisandus enam kui 233 300 eurot Swedbanki poolt, mis sisaldas pangapoolset võimendust annetamistalgutel ja panustamist teistesse annetuskeskkonnaga seotud heategevusprojektidesse.

“Ma armastan aidata” annetuskeskkonna asutasid Heateo Sihtasutus ja Swedbank 2008. aastal. 15 aastaga on “Ma armastan aidata” kasvanud Eesti suurimaks annetusi vahendavaks keskkonnaks, kust iga soovija leiab endale südamelähedase organisatsiooni, keda toetada. Aastate jooksul on armastanaidata.ee kaudu annetatud enam kui 4 miljonit eurot.


Värskeid koostöid!

21. september 2023

September on huvitav kuu - toob endaga uut energiat, inspiratsiooni ning tegutsemistahet, kirjutab Heateo Haridusfondi portfellijuht Kadri Väljaste meie septembrikuise uudiskirja sissejuhatuseks. "Heateo jaoks on suurte ambitsioonide, innukuse ja energia säilitamisel peamiseks märksõnaks koostöö."

Üüriplatvormi Rendin looja aitab arendada asendusõpetajate vahendamise IT-süsteemi

20. september 2023

Asendusõpetajate vahendamine koolidesse on mahukas töö, mille paremaks korraldamiseks on MTÜ ASÕP arendamas uut IT süsteemi. Kui Heateo Haridusfondi toetaja, tarkvarainsener Alar Mäerand kuulis, et projektimeeskonnal oleks abi vaja, võttis ta väljakutse vastu ja asus mentori rolli. Intervjuus räägib Alar lähemalt, miks ta oma aega sellesse projekti panustab ja milline on kõige suurema mõjuga investeering tema jaoks.

Terje Äkke: et õpilased saaksid koolist parima võimaliku õpikogemuse, tasub toetada õpetajaid

19. september 2023

Alates maikuust töötab Arengusammude programmi haridusjuhina Terje Äkke, kelle pagasis on 25 aastat kogemust õpetaja, õppejuhi ja õpetajate juhendajana. Nüüd rakendab ta oma teadmisi selleks, et aidata Eesti koolide õpetajatel oma igapäevaväljakutsetega paremini toime tulla. Abivahendiks on Inglismaa õpetajate poolt välja töötatud ning Eesti teadlaste ja haridusekspertide poolt siinse kooli jaoks kohandatud Arengusammude programm, mille kasutuselevõttu Eestis toetab Heateo Haridusfond.

Vaata kõiki uudiseid