Menüü

“Ma armastan aidata” keskkonnas annetati eelmisel aastal 688 011 eurot

11. jaanuar 2023, Katrin Arvisto
Eesti inimesed annetasid eelmisel aastal “Ma armastan aidata” annetuskeskkonna kaudu kokku 688 011 eurot, mis tähistab uut rekordit keskkonna ajaloos. 54% sellest summast läks Eesti-sisestele, 46% Ukraina toetusprojektidele.

“Lõppenud aasta näitas mitmel moel, kui abivalmid ja kaastundlikud Eesti inimesed on,” ütles annetuskeskkonna eestvedaja, Heateo Sihtasutuse kommunikatsioonijuht Katrin Arvisto. “Vahetult pärast Ukrainas lahvatanud sõda kasvasid hüppeliselt annetused neile organisatsioonidele, mis aitasid Eestisse jõudnud põgenikke või andsid abi Ukrainas kohapeal. Selle juures jagus annetajate tähelepanu ja toetust jätkuvalt ka organisatsioonidele, mis tegelevad Eesti ühiskonnas oluliste teemadega,” tõi Arvisto välja. “Loodan, et inimesed, kes eelmisel aastal kas esmakordselt või üle pika aja annetasid, kogesid sellega kaasnevat head tunnet ja jätkavad südamelähedaste algatuste toetamist ka edaspidi. Seda abi on väga vaja,” lisas ta.

Esimest korda annetuskeskkonna ajaloos said ülekaalukalt enim annetusi organisatsioonid, mis seisavad tugeva ja sidusa ühiskonna eest. Neile annetati kokku 320 288 eurot ehk 47% kõigist aasta jooksul tehtud annetustest. Sellesse kategooriasse kuulub ka enamik Ukrainaga seotud projektidest ning suurim annetuste koguja oli Päästeliit 114 478 euroga.

"Täname annetajaid nii Päästeliidu kui Ukraina päästjate poolt. Oleme tänu teile saanud pakkuda kiiret ja vajalikku abi oma Ukraina kolleegidele - sellega on reaalselt elusid päästetud, sõjaõudusi vähendatud. Samal ajal hoiame ja toetame ka Eesti oma päästjaid, et elupäästev abi oleks lähedal, meie kogukonnad hoitud," sõnas Päästeliidu juhatuse esimees Piia Kallas.

Lisaks Päästeliidule kogusid eelmisel aastal suuremas mahus annetusi MTÜ Mondo, vähiravifond Kingitud Elu, Tallinna Lastehaigla Toetusfond ning Eestimaa Loomakaitse Liit. Kõik neist peale vähiravifondi kogusid annetusi ka Ukrainaga seotud tegevuste toetuseks.

Keskmine ühekordne annetus oli eelmisel aastal 43 eurot (aasta varem 34 eurot), aasta jooksul tehti ka mitu 5000-eurost annetust. Enim annetati märtsis ja kõige vähem septembris. Kõige suurem osa, 47% annetuste kogusummast läks tugeva ühiskonna valdkonna organisatsioonidele. Viiendik ehk 21% annetustest läks laste ja perede heaks, 16% tervise valdkonna organisatsioonidele, 14% loomade ja looduse eest seisvatele ühendustele ning 3% haridusvaldkonnas tegutsevatele organisatsioonidele.

2022. aasta eraisikute annetuste kogusummale lisandus enam kui 233 300 eurot Swedbanki poolt, mis sisaldas pangapoolset võimendust annetamistalgutel ja panustamist teistesse annetuskeskkonnaga seotud heategevusprojektidesse.

“Ma armastan aidata” annetuskeskkonna asutasid Heateo Sihtasutus ja Swedbank 2008. aastal. 15 aastaga on “Ma armastan aidata” kasvanud Eesti suurimaks annetusi vahendavaks keskkonnaks, kust iga soovija leiab endale südamelähedase organisatsiooni, keda toetada. Aastate jooksul on armastanaidata.ee kaudu annetatud enam kui 4 miljonit eurot.


13 koolijuhti lähevad tippettevõtetesse praktikandiks

15. jaanuar 2023

Jaanuaris lähevad Eesti suurematesse pankadesse ja tehnoloogiaettevõtetesse pikale praktikale 13 haridusjuhti üle Eesti. Neljandat aastat toimuv praktikaprogramm annab uusi teadmisi ja ideid, kuidas veel paremini oma kooli juhtida. Esimesed koolijuhid on oma praktikat juba alustanud, teised teevad seda alates uuest nädalast.

2022 - suurte raputuste ja väikeste võitude aasta

23. detsember 2022

"Alustasime aastat suure hooga, aga korraks jäi kõik seisma. Nii meie kui ka mitmed algatused võtsid hoogu maha ja mängisid plaane ümber," kirjutab Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge aasta viimase uudiskirja juhtkirjas.

Heateo värskeim tiimiliige Brigitta Arutjunjan: siin tegutsedes on päriselt võimalik maailma paremaks muuta

23. detsember 2022

Heateoga liitus jõulude eel Brigitta Arutjunjan, kes võttis oma hoole alla Heateo ja Swedbanki ühise annetuskeskkonna “Ma armastan aidata” sotsiaalmeedia ning asub uuel aastal juhtima NULA inkubaatori ideede kogumise kampaaniat.

Vaata kõiki uudiseid