Menüü

Ma armastan aidata annetuskeskkonnaga liitus 18 uut organisatsiooni

06. juuni 2019, Kärt Kaasik
Swedbanki ja Heateo SA poolt loodud annetuskeskkond „Ma armastan aidata“ tähistab juunis oma 11. sünnipäeva. Eesti suurima annetusi vahendava platvormi kaudu on selle aja jooksul annetatud 1,2 miljonit eurot pea 100 heategevusorganisatsioonile. Võrreldes 10 aasta taguse ajaga, mil keskmine annetuskeskkonna vahendusel tehtud ühekordne annetus oli 3,2 eurot, küündib täna summa 20 euroni. Enim saavad toetust laste ning loomadega seotud valdkonnad, samas kui haridusteemad korjavad vaid ligi 5% kogu annetustest.

Foto: Karmen Kärg

11. sünnipäeva puhul lisandus keskkonda 18 uut heategevusorganisatsiooni viiest erinevast valdkonnast. Kokku on annetuskeskkonnas täna esindatud 55 heategevuslikku algatust, millele on võimalik teha teenustasuta annetusi, annetada oma aega või Swedbanki preemiapunkte.


Lisanduvate organisatsioonide hulgas on näiteks MTÜ Vaprusehelmed, mis on mõeldud krooniliste haigustega laste raviprotsessiga toimetuleku toetamiseks. Mitmesugused värvilised helmed, mida saadakse meditsiinitöötaja käest protseduuritoas, tähistavad erinevate raviperioodide ja – võtete läbimist. Vaprusehelmete tegevjuht Anna Helena Ursula Allvee sõnul liituti keskkonnaga, kuna see annab võimaluse jõuda rohkemate inimesteni. „Annetuskeskkond on suurepärane koht, kus inimene saab lihtsalt ja pead murdmata leida infot erinevate organisatsioonide kohta, teha kaalutletud otsus ning vormistada annetus“, lisas Allvee.


Swedbanki koostöösuhete ja toetustegevuste juhi Merje Klopetsi sõnul peab Swedbank oluliseks Eesti annetusmaastiku edendamist, et aidata kaasa tasakaalus ühiskonna arengule. „Strateegilist ning läbimõeldud annetamist saab pidada samasuguseks finantskäitumise osaks nagu säästmist, investeerimist ning eelarve planeerimist”, ütles Klopets. “Annetuskeskkonna statistika pealt näeme, et eestlased on lahked annetajad. Tuleviku väljakutsetest rääkides on küsimus aga eelkõige selles, kuidas muuta annetamist regulaarsemaks ning suurendada püsiannetajate arvu“, lisas ta.


Heateo Sihtasutuse tegevjuht Pirkko Valge tõi välja, et Eesti annetuskultuur areneb jõudsalt iga aastaga ning sellest annavad märku nii annetuste mahud kui laiema arutelu tõstatumine ühiskonnas. „Ma armastan aidata annetuskeskkond teeb annetamise inimestele lihtsamaks koondades tugevaid ja jätkusuutlikke vabaühendusi ning luues võimaluse neile lihtsalt ja mugavalt annetada,“ lisas Valge.  

„Ma armastan aidata“ keskkonnale panid 2008. aastal aluse Swedbank ja Heateo Sihtasutus, eesmärgiga luua platvorm, mis aitaks edendada Eesti annetuskultuuri läbi usalduse, avatuse ning mitmekülgsuse. Keskkond annab inimestele võimaluse tutvuda tugevate ning usaldusväärsete organisatsioonidega erinevatest valdkondadest ning vormistada neile mugavalt ühekordne- või püsiannetus. Kõik annetuskeskkonnas olevad vabaühendused on läbinud põhjalikku taustakontrolli, mis tagab, et annetajate raha kasutatakse sihtotstarbeliselt. Selle jaoks hindab kõiki projekte spetsiaalne töögrupp, kuhu kuuluvad eksperdid vabaühendustest, Swedbankist ning teistest ühiskonnaelu olulistest valdkondadest.


Annetuskeskkonnas on aastatel 2008-2019 annetatud üle 1,2 miljonit euro, millele Swedbank on omaltpoolt lisanud üle 400 000 euro. Keskmine annetaja on naine, vanuses 25-34, elab suuremas linnas ning annetab lastele või loomadele ning toetab keskmiselt 20 euroga. Annetuskeskkonnas on võimalik annetusi teha kõikide pankade klientidel. Vaata lähemalt: www.armastanaidata.ee


Heateo nõukogu värskeim liige Andres Suimets: investorid on järjest ühiskonnateadlikumad

13. märts 2023

Heateo Sihtasutuse nõukoguga on liitunud Swedbanki privaatpanganduse juht Andres Suimets, kes võttis teatepulga nii pangas kui Heateo nõukogus üle Sven Jürgensonilt. Millise pildi on ta Heateost praeguseks saanud ja millise ühiskondliku murekoha lahendamist ta isiklikult kõige rohkem ootab, räägib Andres intervjuus Heateo uudiskirjale.

Personaliagentuuri Smartful Growth asutaja Helen Pärli: on lausa lust töötada kolmanda sektoriga, kus tehakse tööd siiralt ja hingega

11. märts 2023

Viimasel kodanikuühiskonna aasta vabatahtlike konkursil nimetati aasta ettevõtteks Smartful Growth, mis on pakkunud ühiskondlikele algatustele personalialast ekspertnõu alates 2020. aastast. Kui enamasti asuvad ettevõtted ühiskondlikult panustama mõnda aega pärast ärieesmärkide edukat saavutamist, siis Smartful Growthi asutaja Helen Pärli andis oma soovist pro bono nõustada märku käsikäes ettevõtte asutamisega. Palusime tal oma valikutest ja väärtustest lähemalt rääkida.

Haridusuuendaja Maria Rahamägi: paindliku ja avatud haridussüsteemi toel on noored tuleviku tööturu jaoks paremini valmis

10. märts 2023

Haridusalgatuse Edumus asutaja ja eestvedaja Maria Rahamägi soovib, et noored oleksid võimelised kiiresti muutuva ühiskonnaga kohanema ja on selle jaoks loonud lahenduse, mis annab noortele koolist kaasa võimalikult rikkaliku teadmistepagasi. Viie aastaga on algsest ideest kasvanud välja enam kui poolesaja valikainega veebikool, mille arendamisele pani koos teiste investoritega õla alla ka Heateo Haridusfond.

Vaata kõiki uudiseid