Menüü

“Ma armastan aidata” annetuskeskkond võtab vastu uusi organisatsioone

17. veebruar 2023, Katrin Arvisto
Heategevusorganisatsioone ühendav annetuskeskkond “Ma armastan aidata” ootab liituma võimekaid Eesti elu edendavaid vabaühendusi. Eesti vanimasse ja suurimasse annetuskeskkonda saab kandideerida kuni 3. märtsini. 

““Ma armastan aidata” on vabaühendustele mugavaks ja toetavaks keskkonnaks annetuste kogumisel. Meie organisatsioonid on osa toredast kogukonnast, kus jagatakse kogemusi ning rõõme-muresid, et olla annetaja jaoks usaldusväärseks ja läbipaistvaks partneriks ühiskonna kitsaskohtade lahendamisel,” sõnas Swedbanki toetustegevuste juht Kärt Kaasik.

Praegu kogub keskkonnas annetusi üle 60 organisatsiooni, nende seas ka MTÜ Mondo. “Seisame täna vastamisi suurte ülemaailmsete kriisidega, mis süvendavad juba eksisteerivat ebavõrdsust veelgi. Näeme Mondos, et Eesti inimesed hoolivad õiglasemast maailmast ning soovivad sellele kaasa aidata. Annetamine on üks lihtsamaid viise, kuidas panustada ja oma tuge näidata,” kinnitas MTÜ Mondo kommunikatsioonijuht Kelli Eek. Ta tõi esile, et “Ma armastan aidata” keskkond võimaldab jõuda oma sõnumiga suure osani eestimaalastest ning annab ühtlasi inimestele võimaluse lihtsalt panustada. “Peame Mondos väga oluliseks annetuste kogumise ja kasutamise läbipaistvust. Samu väärtusi kannab ka annetuskeskkond. Hindan väga, et selle kaudu annetamine on usaldusväärne,” lisas Kelli Eek.

Kandideerima on oodatud organisatsioonid, mis tegelevad Eesti ühiskonna mõne olulise murekoha lahendamise või leevendamisega ning on tegutsenud vähemalt ühe aasta. Taotluste puhul hinnatakse projekti tegevust ja sisu, oodatavaid tulemusi, mõju ulatust ning organisatsiooni võimekust oma tegevusest teavitada. Taotlusi hindavad eksperdid, kelle hulka kuuluvad Swedbanki, Heateo Sihtasutuse, Vabaühenduste Liidu, Siseministeeriumi, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali esindajad. Kogu info annetuskeskkonnaga liitumise kohta on leitav aadressil armastanaidata.ee/liitumine.

“Ma armastan aidata” annetuskeskkonna asutasid Heateo Sihtasutus ja Swedbank 2008. aastal. 15 aastaga on see kasvanud Eesti suurimaks annetusi vahendavaks keskkonnaks, kust iga soovija leiab endale südamelähedase organisatsiooni, keda toetada. Annetaja saab täna valida enam kui 60 organisatsiooni vahel, mis koguvad annetusi viies valdkonnas: haridus, lapsed, loomad ja loodus, tervis ning tugev ühiskond. Aastate jooksul on armastanaidata.ee kaudu annetatud enam kui 4 miljonit eurot.

Heateo nõukogu värskeim liige Andres Suimets: investorid on järjest ühiskonnateadlikumad

13. märts 2023

Heateo Sihtasutuse nõukoguga on liitunud Swedbanki privaatpanganduse juht Andres Suimets, kes võttis teatepulga nii pangas kui Heateo nõukogus üle Sven Jürgensonilt. Millise pildi on ta Heateost praeguseks saanud ja millise ühiskondliku murekoha lahendamist ta isiklikult kõige rohkem ootab, räägib Andres intervjuus Heateo uudiskirjale.

Personaliagentuuri Smartful Growth asutaja Helen Pärli: on lausa lust töötada kolmanda sektoriga, kus tehakse tööd siiralt ja hingega

11. märts 2023

Viimasel kodanikuühiskonna aasta vabatahtlike konkursil nimetati aasta ettevõtteks Smartful Growth, mis on pakkunud ühiskondlikele algatustele personalialast ekspertnõu alates 2020. aastast. Kui enamasti asuvad ettevõtted ühiskondlikult panustama mõnda aega pärast ärieesmärkide edukat saavutamist, siis Smartful Growthi asutaja Helen Pärli andis oma soovist pro bono nõustada märku käsikäes ettevõtte asutamisega. Palusime tal oma valikutest ja väärtustest lähemalt rääkida.

Haridusuuendaja Maria Rahamägi: paindliku ja avatud haridussüsteemi toel on noored tuleviku tööturu jaoks paremini valmis

10. märts 2023

Haridusalgatuse Edumus asutaja ja eestvedaja Maria Rahamägi soovib, et noored oleksid võimelised kiiresti muutuva ühiskonnaga kohanema ja on selle jaoks loonud lahenduse, mis annab noortele koolist kaasa võimalikult rikkaliku teadmistepagasi. Viie aastaga on algsest ideest kasvanud välja enam kui poolesaja valikainega veebikool, mille arendamisele pani koos teiste investoritega õla alla ka Heateo Haridusfond.

Vaata kõiki uudiseid