Menüü

Heateo SA mentorprogramm aitab edasi arendada värskeid lahendusi õpetajate järelkasvu tagamiseks

29. august 2022, Katrin Arvisto
Ligi poolsada õpetajat ja haridusentusiasti said kokku kahepäevasel häkatonil, et otsida vastust Eesti hariduselu olulisimale probleemile - kuidas tagada, et igal Eesti õpilasel on ligipääs headele õpetajatele. Žürii valis välja kolm meeskonda, kes saavad oma ideed edasi arendada Heateo Sihtasutuse poolt spetsiaalselt selle projekti jaoks disainitud mentorprogrammis.

Aasta lõpuni kestvas mentorprogrammis osalevad:

  • meeskond, kes töötab välja programmi õpetajaameti populariseerimiseks Z-generatsiooni  noorte seas,
  • meeskond, kes arendab välja lahenduse, kuidas kaasata tippjuhte ja hariduseksperte koolikeskkonna muutmisse ning
  • meeskond, kes soovib käivitada e-platvormi, mis toetaks alustavat õpetajat tema karjääritee alguses. 
Mentorprogramm aitab häkatonil sündinud lahendusideid edasi arendada ning selle jaoks tegeletakse lahenduse disaini, mõjuhindamise, kommunikatsiooni, rahastamise ja tulumudelite teemadega.

Ühtlasi andis Heateo Haridusfond välja 1500eurose eripreemia meeskonnale, kes visandas tõenduspõhise ja õppijat toetava koolimudeli muukeelsete õpilaste jaoks.
 
Lisaks neile teemadele otsiti häkatonil lahendusi teistelegi õpetajate järelkasvu tulistele probleemidele. Näiteks tegeleti teemadega nagu soolise tasakaalu saavutamine koolides, õpetajate jaoks vajaliku tugisüsteemi käivitamine, maakoolide toetamine kaasaegse õpikäsituse juurutamisel jne.

Meeskondade arendustööd juhtisid 10 mentorit. Nendeks olid disainmõtlemise ja haridusinnovatsiooni eksperdid ning kogenud meeskonnajuhid Helen Arov, Piret Jeedas, Kristi Klaasmägi, Liina Kurvits, Helelyn Tammsaar, Daniel Kotsjuba, Ave Habakuk, Elina Peekmann, Sten Kapten ja Mereli Mändmets. Mentoreid juhtis ja nõustas omakorda Haridusdisaini Keskuse disainer Merike Rehepapp, kes koostöös Helen Aroviga töötas välja ka arendusmeeskondade töö metoodika.

Õpetajate järelkasvu häkaton toimus 25.-26. augustini Tallinna Saksa Gümnaasiumis. Häkatoni korraldas Haridus- ja Noorteamet koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Õpetajate järelkasvu häkatoni ja mentorprogrammi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Vaata galeriid (fotode autor Taavi Leppiman)

13 koolijuhti lähevad tippettevõtetesse praktikandiks

15. jaanuar 2023

Jaanuaris lähevad Eesti suurematesse pankadesse ja tehnoloogiaettevõtetesse pikale praktikale 13 haridusjuhti üle Eesti. Neljandat aastat toimuv praktikaprogramm annab uusi teadmisi ja ideid, kuidas veel paremini oma kooli juhtida. Esimesed koolijuhid on oma praktikat juba alustanud, teised teevad seda alates uuest nädalast.

“Ma armastan aidata” keskkonnas annetati eelmisel aastal 688 011 eurot

11. jaanuar 2023

Eesti inimesed annetasid eelmisel aastal “Ma armastan aidata” annetuskeskkonna kaudu kokku 688 011 eurot, mis tähistab uut rekordit keskkonna ajaloos. 54% sellest summast läks Eesti-sisestele, 46% Ukraina toetusprojektidele.

2022 - suurte raputuste ja väikeste võitude aasta

23. detsember 2022

"Alustasime aastat suure hooga, aga korraks jäi kõik seisma. Nii meie kui ka mitmed algatused võtsid hoogu maha ja mängisid plaane ümber," kirjutab Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge aasta viimase uudiskirja juhtkirjas.

Vaata kõiki uudiseid