Menüü

Heateo SA mentorprogramm aitab edasi arendada värskeid lahendusi õpetajate järelkasvu tagamiseks

29. august 2022, Katrin Arvisto
Ligi poolsada õpetajat ja haridusentusiasti said kokku kahepäevasel häkatonil, et otsida vastust Eesti hariduselu olulisimale probleemile - kuidas tagada, et igal Eesti õpilasel on ligipääs headele õpetajatele. Žürii valis välja kolm meeskonda, kes saavad oma ideed edasi arendada Heateo Sihtasutuse poolt spetsiaalselt selle projekti jaoks disainitud mentorprogrammis.

Aasta lõpuni kestvas mentorprogrammis osalevad:

  • meeskond, kes töötab välja programmi õpetajaameti populariseerimiseks Z-generatsiooni  noorte seas,
  • meeskond, kes arendab välja lahenduse, kuidas kaasata tippjuhte ja hariduseksperte koolikeskkonna muutmisse ning
  • meeskond, kes soovib käivitada e-platvormi, mis toetaks alustavat õpetajat tema karjääritee alguses. 
Mentorprogramm aitab häkatonil sündinud lahendusideid edasi arendada ning selle jaoks tegeletakse lahenduse disaini, mõjuhindamise, kommunikatsiooni, rahastamise ja tulumudelite teemadega.

Ühtlasi andis Heateo Haridusfond välja 1500eurose eripreemia meeskonnale, kes visandas tõenduspõhise ja õppijat toetava koolimudeli muukeelsete õpilaste jaoks.
 
Lisaks neile teemadele otsiti häkatonil lahendusi teistelegi õpetajate järelkasvu tulistele probleemidele. Näiteks tegeleti teemadega nagu soolise tasakaalu saavutamine koolides, õpetajate jaoks vajaliku tugisüsteemi käivitamine, maakoolide toetamine kaasaegse õpikäsituse juurutamisel jne.

Meeskondade arendustööd juhtisid 10 mentorit. Nendeks olid disainmõtlemise ja haridusinnovatsiooni eksperdid ning kogenud meeskonnajuhid Helen Arov, Piret Jeedas, Kristi Klaasmägi, Liina Kurvits, Helelyn Tammsaar, Daniel Kotsjuba, Ave Habakuk, Elina Peekmann, Sten Kapten ja Mereli Mändmets. Mentoreid juhtis ja nõustas omakorda Haridusdisaini Keskuse disainer Merike Rehepapp, kes koostöös Helen Aroviga töötas välja ka arendusmeeskondade töö metoodika.

Õpetajate järelkasvu häkaton toimus 25.-26. augustini Tallinna Saksa Gümnaasiumis. Häkatoni korraldas Haridus- ja Noorteamet koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Õpetajate järelkasvu häkatoni ja mentorprogrammi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Vaata galeriid (fotode autor Taavi Leppiman)

Värskeid koostöid!

21. september 2023

September on huvitav kuu - toob endaga uut energiat, inspiratsiooni ning tegutsemistahet, kirjutab Heateo Haridusfondi portfellijuht Kadri Väljaste meie septembrikuise uudiskirja sissejuhatuseks. "Heateo jaoks on suurte ambitsioonide, innukuse ja energia säilitamisel peamiseks märksõnaks koostöö."

Üüriplatvormi Rendin looja aitab arendada asendusõpetajate vahendamise IT-süsteemi

20. september 2023

Asendusõpetajate vahendamine koolidesse on mahukas töö, mille paremaks korraldamiseks on MTÜ ASÕP arendamas uut IT süsteemi. Kui Heateo Haridusfondi toetaja, tarkvarainsener Alar Mäerand kuulis, et projektimeeskonnal oleks abi vaja, võttis ta väljakutse vastu ja asus mentori rolli. Intervjuus räägib Alar lähemalt, miks ta oma aega sellesse projekti panustab ja milline on kõige suurema mõjuga investeering tema jaoks.

Terje Äkke: et õpilased saaksid koolist parima võimaliku õpikogemuse, tasub toetada õpetajaid

19. september 2023

Alates maikuust töötab Arengusammude programmi haridusjuhina Terje Äkke, kelle pagasis on 25 aastat kogemust õpetaja, õppejuhi ja õpetajate juhendajana. Nüüd rakendab ta oma teadmisi selleks, et aidata Eesti koolide õpetajatel oma igapäevaväljakutsetega paremini toime tulla. Abivahendiks on Inglismaa õpetajate poolt välja töötatud ning Eesti teadlaste ja haridusekspertide poolt siinse kooli jaoks kohandatud Arengusammude programm, mille kasutuselevõttu Eestis toetab Heateo Haridusfond.

Vaata kõiki uudiseid