Haridusfondi tegus aasta
22. detsember 2020, Kärt Kaasik
Oluliseimad sündmused fondi 2020 aasta jooksul:
- 2020 aasta alguses läksid esimesed 5 koolijuhti 5 ettevõttesse Haridusfondi ja Tallinna Haridusameti käivitatud Haridusjuhtide praktikaprogrammi raames. Programmi esimene aasta oli edukas ja aasta teises pooles valmistasime ette praktikaprogrammi teise lennu, millega liitusid nii Tartu koolid kui ka HTM oma riigigümnaasiumitega. Programm laienes sellega üle Eesti.
- Noored Kooli programm tegi oma rekordaasta ja saatis koolidesse varasema 28 asemel 38 uut õpetajat. Hetkel on käimas juba värbamine 2021/22 õppeaastaks, mille sihiks on 50 uut õpetajat. Olime fondiga toeks STEM õpetajatele suunatud kampaanias, mis tõi varasemast oluliselt enam kandidaate, kes on valmis õpetama STEM aineid.
- ASÕP-il, mis kasvas aasta tagasi oma mahte pea neljakordselt, on olnud seoses koroonakriisiga kõige keerulisem aasta kuna distantsõppe ajal vähenes oluliselt asenduste arv. Hea uudisena teatas HTM aasta lõpus, et ASÕP saab ministeeriumilt tuge strateegilise partnerina õpetajate puuduse probleemi lahendamisel. Aina enam ja enam asendusõpetajaid liigub koolidesse täisajaga õpetama ning saadud toetus võimaldab ASÕPil laieneda veelgi ja oma arendusplaanid ellu viia.
- Meedia jaoks oli aasta kõige olulisem uudis Jõhvi tehnoloogiakooli käivitamine. Hetkel on seal käimas koolijuhi värbamise protsess ja esimesi õpilasi oodatakse praeguste plaanide kohaselt kooli juba 2021. aastal.
Oleme tänulikud ja õnnelikud, et Heateo Haridusfond on sündinud ja haridusmaastikul oma koha leidnud. Oleme saanud rääkida sadade inimestega, enam kui saja algatuse teemal ning käivitanud ka ise olulisi projekte. Tahame fondi kolmandal tegutsemisaastal anda oma panuse keeruliste probleemide, nagu õpetajate puudus ja koolijuhtimise kvaliteet, süsteemsemal mõjutamisel.
Fortumo blogilugu: haridusjuhi praktika kui seenelkäik
08. aprill 2021
Aasta alguses startisime teistkordselt Haridusjuhtide Praktikaprogrammiga, mis viib koolijuhid tunnustatud juhtimiskultuuriga ettevõtesse või asutusse praktikale. Võrreldes pilootprojektiga on nüüdne lend poole suurem ja ulatub Tallinnast välja nii Tartusse, Valka kui Narva.Hetkel oleme programmiga sealmaal, et koolijuhtide praktikaperiood organisatsioonis on läbi saanud ja nüüd ollakse tagasi koolielus. Suhtlus ja tugi mentori poolt igakülgselt jätkub, samuti on koolijuhtidel oma Fontese coach ning koos teiste programmis osalejatega toimuvad mitmed rühma(virtuaal)kohtumised, töötoad ja kovisioonid.

NULAsse laekus 89 ühiskonda muutvat ideed
06. aprill 2021
Ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatorisse laekus tänavu rekordilised 89 ideed. Mitmed pakutud lahendused puudutavad vaimse tervise toetamist, aga on ka ideid, kuidas vähendada järjekordi haiglate erakorralise meditsiini osakondades, võidelda küberkiusamise vastu või rääkida kaasa linnaruumi kujundamisel. Kümme parimat ideed, mida saab NULA inkubaatori toel edasi arendada, selguvad 26. aprilliks.
Anna-Kaisa Oidermaa: unistan, et meil oleks ühiskonnas piisavalt inimesi, kes oskavad üksteisele vaimse tervise esmaabi pakkuda
05. märts 2021
Heateo kommunikatsioonijuht Kärt Kaasik vestles MTÜ Peaasjad juhi Anna-Kaisa Oidermaaga päev enne, kui ta pälvis Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaidilt Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärgi. See on suur tunnustus nii Anna-Kaisale kui kogu Peaasjade meeskonna tänuväärt tööle – palju õnne! MTÜ Peaasjad on olnud Heateo Mõjufondi portfellis ühe aasta ning fond rahastab algatuse tegemisi ka sel aastal. Rääkisime Anna-Kaisaga laiemalt Peaasjade loomise loost ja selle vajadusest, eestlaste vaimsest tervisest ning suurtest ambitsioonidest. Head lugemist!