Heategu soovitab: 5 arutelu, mida Arvamusfestivalil kindlasti kuulama minna
12. augustil kell 13-14.30 kaasava ühiskonna alal „Ettevõtted kui ühiskonnaliikmed – mitte ainult maksud ja töökohad“
Ettevõtete töötajad on ühiskonnaliikmed, kellel on mitmesugused ootused nii oma tööandjatele kui riigile. Samas annab ettevõte neile edasi teatud väärtusi, kujundab hoiakuid, üritab töötajaid ühendada – vähem või rohkem ühtsetes kollektiivides peitub potentsiaal, ühiskondlik jõud. Milline on ettevõtete roll täna ja kui laialt see üldse teemaks on?
Oma seisukohti selgitavad Swedbank Eestis juht Robert Kitt ja Maie Kiisel, lisaks aruteluringid erinevate partneritega. Teiste seas on arutlemas ka Heateo tegevjuht Pirkko Valge.
11. augustil kell 14.00-15.30 tervise alal “Laste vaimsest tervisest terviklikult – on see võimalik?”
Vaimne tervis on heaolu seisund, mis toetab lapse igakülgset arengut. Küsime, miks ei räägita laste vaimsest tervisest terviklikult? Kuidas kaotada ühiskondlik stigma seoses laste vaimse tervise teemadega ja normaliseerida neist rääkimist?
Vestlust veab Jannus Jaska, kes on Vaikuseminutite meeskonnaliige, disainer, protsessijuht ja koolitaja. Arutlejad: Grete Arro, Irja Ivarinen, Ailen Suurtee, Karmen Maikalu, Nelli Jung, Rael-Saskia Salakka.
12. augustil kell 16.30-18 kaasava ühiskonna alal “Kas Obinitsa ja Põhja-Ghana savanniküla päästab idufirma või tikitud linikud?”
Keskustest kaugel asuvate kogukondade probleemiks nii Lõuna-Eestis kui Põhja-Ghanas on ääremaastumine ja koos sellega süvenev vaesus. Kui, siis kuidas ja kelle võimuses on seda peatada?
Teema üle arutlevad Aliine Lotman, MTÜ Mondo; Lembit Loo, IBM Eesti; arutelu moderaator on Jaan Aps Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikust.
12. augustil kell 12-13.15 noortealal “Kiiremini, kõrgemale, tugevamini – aga targemalt? Sport eluoskuste arendajana.”
SPIN-programm on aasta vabaühenduseks valitud jalgpallil põhinev arenguprogramm noortele. Arvamusfestivalil mängitakse koos huvilistega läbi üks SPINi eluoskuste sessioon, mille käigus õpitakse sportliku tegevuse kaudu sotsiaalseid oskusi, näiteks meeskonnatööd ja enesejuhtimist. Järgneb arutelu spordi rollist ja võimalikest kasutusviisidest ühiskonna turvalisuse ja sidususe suurendamisel.
11. augustil kell 13.45-15.15 “Paremad otsused = vähem privaatsust?”
Üha suuremate andmehulkade kogumine ja kasutamine loob eeldused tõenduspõhiste otsuste langetamiseks. Samas võib „passiivne“ andmekogumine paista üksikisiku jaoks inimõiguste riivamisena ning tekitada tunde, et Suur Vend passib kukla taga. Kas paremad otsused tähendavad vähem privaatsust? Kas inimesed on valmis „loovutama“ osa privaatsusest selleks, et prognoosida, missuguseid töökohti on Eestis 10 aasta pärast vaja, kuidas edukamalt planeerida hariduspoliitikat või kuidas teha elu maapiirkondades paremaks? Kas see, mida inimeste kohta kogutakse, vastab sellele, mida oleks vaja koguda? Kuidas koguda nii palju kui võimalik, nii vähe kui vajalik, leidmaks tasakaalu privaatsusest loobumise ja ühiskondliku kasu vahel? Mis roll on siinkohal suurandmetel ning mis need üldse on? Arutelu eesmärk on leida vastuseid just tavakodanikku puudutavatele küsimustele.
Kohtume Arvamusfestivalil!
Jaga