Eesti hariduse eestvedajad osalevad rahvusvahelisel muutuste juhtimise kursusel

Heateo Haridusfondil on erakordne võimalus osaleda Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) ning Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi (MIT) juures tegutseva Presencing Institute´i rahvusvahelisel juhtimiskoolitusel “Education for Human Flourishing Leadership Programme”. Tegemist on eelmise aasta novembris alanud ja kuni märtsini kestva mitmeosalise muutuste juhtimise koolitusega, kus lisaks Eestile osalevad veel Soome, Kanada Briti Columbia osariigi ning IB süsteemi esindajad. Jaanuari lõpus Saksamaal toimunud koolituskohtumisel esindas Eestit Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt kokku kutsutud 11-liikmeline delegatsioon, kuhu kuulusid nii avaliku, kolmanda kui erasektori esindajad.

“Keskendusime koolitusel ühiskonna ja keskkonna ees seisvatele väljakutsetele ning arutlesime, kuidas haridus saab olla toetav jõud parema tuleviku kujundamisel,” rääkis Heateo Haridusfondi juht Kadri Väljaste. Programmi fookuses oli süsteemmõtlemise arendamine – kuidas mõista hariduse juurprobleeme erinevatest perspektiividest, leida lahendusi ja tugevdada koostööd. Kadri tõi välja, et seda koolitust eristas tavapärasest muutuste juhtimise koolitusest suurem tähelepanu kohalolu toetavatel meetoditel. “Usaldust tekitasid üks ühele kogemuste jagamised, teisi perspektiive aitasid tunnetada enese asetamine kellegi teise kingadesse, tulevikupotentsiaali võimaldasid tunnetada liikumist sisaldavad harjutused ning palju muud.”

Kokkuvõttes jättis koolitus Kadri sõnul tunnetuse, et iga muutus algab meist endist ning sellest, kui hästi suudame üksteist kuulata, mõista ja ühiselt tegutseda. “Loodan väga, et koolitusel tekkinud avatus ja usaldus Eesti delegatsioonis panid aluse pikaajalisele sisulisele koostööle haridusvaldkonnas oluliste muutuste elluviimisel,” lisas ta.

Heateo vaatest andis koolitus kinnituse, et senine sektoriteülesele koostööle suunatud lähenemine ning Heateo Haridusfondi õppima õppimise fookus viib edasi rahvusvaheliselt tunnustatud suunas ning Haridusfondi toetatud algatused mängivad olulist rolli hariduse tuleviku kujundamisel. “Olen hea meelega valmis jagama saadud kogemust ka teiste haridusse panustajatega,” ütles Kadri.

Koolitusprogramm on osa OECD 2018. aastal algatatud protsessist, mille eesmärk on mõtestada hariduse rolli ühiskonnas ja suunata seda tulevikku vaatavalt.

Fotol Eesti delegatsioon (vasakult): Triin Lauri (TLÜ), Maria Rahamägi-Suits (Skaala), Grete Arro (TLÜ), Nelli Jung (Vaikuseminutid), Sten Kapten (HTM), Kristina Siimar (Skaala), Madis Ernits (TLÜ), Triin Laasi-Õige (HTM), Kadri Väljaste (Heateo Haridusfond), esireas Peter Pedak (Tallinna Prantsuse Lütseum), Raina Loom (HTM).

Jaga