Menüü

Veebilehelt armastanaidata.ee leiab 43 usaldusväärset annetuste kogujat

15. juuni 2023, Katrin Arvisto
Eesti vanim annetuskeskkond “Ma armastan aidata” uuendas keskkonnas olevate organisatsioonide valikut. Alates juunikuust leiab armastanaidata.ee platvormilt 43 heategevusorganisatsiooni, kelle kaudu saab panustada laste, tervise, keskkonna, hariduse ja tugeva ühiskonna heaks.

“Oleme pingutanud selle nimel, et anda annetajatele kindlustunnet, et nende panus läheb õigesse kohta,” ütles annetuskeskkonna üks eestvedaja, Heateo Sihtasutuse kommunikatsioonijuht Katrin Arvisto. “Meie platvormil annetusi koguvad organisatsioonid on läbinud põhjaliku hindamisvooru, andnud aru oma majandustegevuse kohta ja mõelnud hoolikalt läbi annetuste kogumise eesmärgid,” lisas Arvisto.

Samuti järgivad annetuskeskkonna organisatsioonid annetuste kogumise head tava. Sellega on nad andnud lubaduse hoolitseda muuhulgas selle eest, et info nende tegevuse kohta on kergesti leitav, annetuste kogumise eesmärgid on selgelt välja toodud, annetustena kogutud raha kasutatakse heaperemehelikult, sihipäraselt ja otstarbekalt ning annetuse kasutamisest antakse aru.

“15 aastaga oleme loonud keskkonna, mis viib omavahel mugavalt ja turvaliselt kokku väga olulisi ettevõtmisi korraldavad heategevusorganisatsioonid ning suure südamega inimesed, kes soovivad oma annetusega neid toetada,” rääkis Swedbanki toetustegevuste juht Kärt Kaasik. “Annetused annetuskeskkonnas on kasvanud iga aastaga ning rõõm on näha ka heategevusorganisatsioonide suurt huvi keskkonnaga liitumise vastu. Ka sel korral oli taotlusvooru kandideerijate arv rekordiline, huvi avaldas ligi 100 organisatsiooni,” lisas Kaasik.

Alates juunikuust jätkavad annetuskeskkonnas tegutsemist hulk juba tuttavaid organisatsioone nagu Eesti Vähiliit, Toidupank, Päästeliit, Tallinna Lastehaigla Toetusfond, Kiusamisvaba Kool. Samas on ka uusi liitujaid, näiteks MTÜ Eesti SV Tugigrupid. Ühingu eestvedaja Rita Holmi sõnul loodavad nad kaasata keskkonna kaudu uusi annetajaid, kes toetaksid tugigruppide töö jätkamist. “Lapsepõlves kogetud seksuaalvägivald toob kaasa nii vaimse kui füüsilise tervise probleeme, millest on ilma kõrvalise abita võimatu vabaneda. Vaimse tervise spetsialistidest on suur puudus, seetõttu on vägivallaohvritele tugigruppe väga vaja,” rääkis Holm.

Annetuskeskkonnas olevate organisatsioonide valikut uuendatakse iga paari aasta järel. Selleks, et keskkonnas annetusi koguda, peavad organisatsioonid läbima avaliku kandideerimisvooru. Selle käigus hinnatakse projekti tegevust ja sisu, oodatavaid tulemusi, mõju ulatust ning organisatsiooni võimekust oma tegevusest teavitada. Lõpliku valiku puhul võetakse arvesse sedagi, et organisatsioonide hulk keskkonnas ei kasvaks nii suureks, et annetajal muutub valiku tegemine raskeks.

“Ma armastan aidata” annetuskeskkonna asutasid Heateo Sihtasutus ja Swedbank 2008. aastal. 15 aastaga on see kasvanud Eesti suurimaks annetusi vahendavaks keskkonnaks, kust iga soovija leiab endale südamelähedase organisatsiooni, keda toetada. Aastate jooksul on armastanaidata.ee kaudu annetatud enam kui 4 miljonit eurot.Värskeid koostöid!

21. september 2023

September on huvitav kuu - toob endaga uut energiat, inspiratsiooni ning tegutsemistahet, kirjutab Heateo Haridusfondi portfellijuht Kadri Väljaste meie septembrikuise uudiskirja sissejuhatuseks. "Heateo jaoks on suurte ambitsioonide, innukuse ja energia säilitamisel peamiseks märksõnaks koostöö."

Üüriplatvormi Rendin looja aitab arendada asendusõpetajate vahendamise IT-süsteemi

20. september 2023

Asendusõpetajate vahendamine koolidesse on mahukas töö, mille paremaks korraldamiseks on MTÜ ASÕP arendamas uut IT süsteemi. Kui Heateo Haridusfondi toetaja, tarkvarainsener Alar Mäerand kuulis, et projektimeeskonnal oleks abi vaja, võttis ta väljakutse vastu ja asus mentori rolli. Intervjuus räägib Alar lähemalt, miks ta oma aega sellesse projekti panustab ja milline on kõige suurema mõjuga investeering tema jaoks.

Terje Äkke: et õpilased saaksid koolist parima võimaliku õpikogemuse, tasub toetada õpetajaid

19. september 2023

Alates maikuust töötab Arengusammude programmi haridusjuhina Terje Äkke, kelle pagasis on 25 aastat kogemust õpetaja, õppejuhi ja õpetajate juhendajana. Nüüd rakendab ta oma teadmisi selleks, et aidata Eesti koolide õpetajatel oma igapäevaväljakutsetega paremini toime tulla. Abivahendiks on Inglismaa õpetajate poolt välja töötatud ning Eesti teadlaste ja haridusekspertide poolt siinse kooli jaoks kohandatud Arengusammude programm, mille kasutuselevõttu Eestis toetab Heateo Haridusfond.

Vaata kõiki uudiseid