Menüü

Mõjufond

Heateo Mõjufond on esimene strateegilise filantroopia fond Eestis. Anname koos Eestist hoolivate inimeste ja ettevõtetega tuule tiibadesse mõjusatele algatustele, mis lahendavad teravaid probleeme Eesti ühiskonnas. Me oleme valmis panustama keerulistesse teemadesse – haridus, sotsiaalne ebavõrdsus, rahvatervis, keskkond.

Aitame järgmise kolme aastaga käivitada ja kasvatada suureks 4 kuni 6 mõjusat algatust. Lisaks rahale panustame algatustesse oma meeskonna ja ekspertide teadmisi ja aega. Usume, et head lahendused sünnivad koostöös. Oleme hingelt ettevõtjad, muretseme Eesti pärast koos meie riigiga ja loome lahendusi parimate eestvedajatega kolmandast sektorist.
FONDI MAHT 500 000€
KOLMEKS AASTAKS
TOETAME 4-6 MÕJUSAT ALGATUST
PANUSTAME IGASSE ALGATUSSE NII RAHA KUI TEADMISI

Algatused

Töötame nii alustavate kui kasvufaasis olevate algatustega. Aitame kaasa sellele, et head ideed saaksid suureks kasvada. Oleme partneriks lahenduse testimisel, mõju mõõtmisel, meeskonna arendamisel, strateegiate loomisel ja elluviimisel. Otsime algatusi:
  • mis lahendavad teravaid probleeme Eesti ühiskonnas,
  • mille mõju on võimalik mõõta, 
  • mille taga on tugev meeskond,
  • millel on idee toimivast rahastusmudelist.

Mõjufondi toetajad

Ahti Heinla
Anders Anderson
Andres Rätsepp
Annika Tallinn
Armin Kõomägi
Heldur Meerits
Indrek Prants
Jaan Puusaag
Karli Lambot
Marju Kern
Raul Kirjanen
Sven Mansberg
Täname kõiki, kes meid fondi ettevalmistamisel aitasid! Esiteks, Heateo nõukogu - Külli Lilleorg, Jaan Puusaag, Armin Kõomägi, Priit Mikelsaar, Margus Rink, Gunnar Toomemets ja Sven Jürgenson - teie nõudlikkuse, utsitamise ja toe eest! Eva Kristiina Ponomarjov, et sa aitasid meil näha meie potentsiaali ja lükkasid tagant, et esimesed sammud tundmatusse saaksid tehtud. Jaakko Matsalu, et sa vormisid meie mõtted paberile ilusamini kui me ise oleks seda kunagi osanud. Tarmo Ojakäär, et sa aitasid meil mõista, millisena me fondi kuvada tahame. Henri Treude, et sa olid esimesena valmis meie mõtteid kuulama ja ütlesid: "Kuulge, see, mis te teete, on Eesti 3.0!". Marina Tolmatshova ja Advokaadibüroo COBALT, et te tulite paati päev enne jõule ja aitasite kokku panna mõjufondi esimese lepingu. Mõjufondi toetajad, kes ütlesid "jah" ja toetajad, kes ütlesid "ei" - teie tagasiside, mõtete ja usu eest! Heateo Sihtasutuse toetajad, kelle toel me uusi initsiatiive ette võtame ja ellu kutsume. Ja loomulikult suur kummardus algatuste vedajate ees, et te meid iga päev inspireerite meie tööd tegema. Loodame teie nimesid näha sektsioonis "Algatused" juba väga varsti! 

Kui tahate meiega koos ehitada Eesti esimest mõjufondi toetaja või nõustajana, siis kirjutage kersti@heategu.ee.